נכון להיום

שירלי צפרי

מילים: שאול בן שאול לחן: אבנר גדסי עיבוד והפקה מוסיקלית: שירלי צפרי
3.5/5

שירלי צפרי עידנה ועדכנה את השיר של בן שאול וגדסי המוכר מזוהר ארגוב בביצוע הזוי משהו, באקצנט ימני מסולסל. הביצוע רגוע, רחוק ממצהלות וחאפלות, מנסה אולי להיות קרובה אצל עצמה, לחבר את השפעות ה-Soul שלה למקורותיה הטבעיים, אבל נשארת יותר בתחום האמביינט – צליל אווירה יפה כשלעצמו, אבל לא מחלחל.
צפרי מנסה לחבר עצמה עם פלאי הטכנולוגיה של הבישול האולפני. זמרת מבטן בעלת סלסול טבעי שורשי מנסה להלך בין  היכולות הזמרתיות שלה לניסיון לייצר צליל עדכני עכשווי. סיום השיר מדגיש את ה"פיצול" הזה. עם כל ההערכה שלי לניסיון שלה לעלות על מסלול קצת שונה – נשארתי קצת מרוחק.

יום יום אני תולש מהלוח דף
יום ראשון עצוב
יום שני אני שמח
ויום שלישי הוא יום חדש

שבו אשכב על הגב
אתהפך על הבטן
והמוח רץ
או… עובד כמו חמור
למזוזה אני עבד
והמוח רץ

יום יום אני הופך מחומר לאבק
יום ראשון שחור
יום שני אני זורח
ויום שלישי כוכב חדש

שבו אשכב על הגב…

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. הייתי בהופעה של שירלי ביום ראשון מופע שכולו מוקדש
    לזמר מייקל ג'קסון . שירלי זמרת מוכשרת מאוד עם קול
    נדיר המופע עצמו היה ברמה גבוהה נהניתי לשמוע את שירלי שרה ורוקדת מופע מקסים.
    ואכן שירלי זמרת מצויינת וחבל שלא מעריכים אותה כפי שמגיע לה ההפסד כולו שלנו.

  2. לא יודע למה הביקורות כל כך לרעתה , הרי נוכחתם לדעת שהיא בעלת כישרון פנומנלי , וזמרת אדירה שבכלל לא מתאימה לארץ שלנו , אם היא היתה משווקת בחו"ל למשל היא מצליחה ברמה היסטרית אנשים פה לא יודעים להעריך מוזיקה וחבל , ועוד שאני רואה שאת העיבוד וההפקה המוזיקלית היא עשתה בעצמה , אז זהו שקשה לכם לקבל את העובדה הזאת …עצוב לא יודע איזה מן מבקר אתה , לדעתי ניסיון המוסיקלי שלך ברמה מאוד נמוכה …יום טוב

  3. קודם כל-שירלי צפרי היא זמרת בעלת איכויות קוליות נדירות. דייקנות הביצוע שלה ממש פנומנלית, גם במונחים בינלאומיים. היא גם בעלת ידע לא קטן בתחום ההפקה והעיבוד. אבל בשומעי את הסינגל הזה אני מזהה בעיה אופינית להרבה אומנים המפיקים את עצמם: אין לה חוש ביקורת מספק. ההפקה הזאת כל כך עמוסה בשטיקים האופיניים לה והיא כל כך מדוייקת בסאונד, שכל האותנטיות של המקור הולכת לה לאיבוד. ההרגשה היא שלשירלי צפרי לא ממש איכפת מהחומר עצמו, אלא הוא רק בסיס לעבודה שלה. אני גם מזהה אצלה חזרה מעייפת על אותם ניואנסים קיצביים , כמו התופים המתקתקים. שירלי צריכה להשקיע פחות בעבודה המוסיקלית ולהיות קצת יותר, אהממ.. נורמלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות