קורא לך

דור דניאל

מילים ולחן: דור דניאל עיבוד והפקה מוסיקלית: רפי קריספין
3.5/5

לפני הכל אני חייב לברר עם דור דניאל מהו "כאב אוטומטי"? אם זוהי אנלוגיה ל"טייס אוטומטי", אז ככל הנראה מדובר בסוג של מזוכיזם, אובססיה לכאב. בטח לא התכוון. שרבט משהו.  אבל כאב מלנכולי מתקתק קיים בשיר כמו בשירים אחרים של דניאל. מה הפעם? שוב שברון לב על מי שאיננה או לשון השיר – "ואת כוכב רחוק מכאן" – וזה על רקע כוכבי לילה מתרסקים. כמה פיוטי.  
זמרי פופ צעירים מבכים אהבות שבורות, לא רק מבכים אלא לפי השיר הזה גם נהיים זמרי סרנדות ליד חלון בלילה ("וכל הלילה שרתי לך") מה לא היה עושה: היה שר לה, עוטף אותה, אם רק הייתה קרובה. כיון שאינני נמצא על "כאב אהבה אוטומטי", קשה לי להזדהות עם דור דניאל.
מצד שני: מתכון הפופ הלהיטי הקצבי והמלודי הטיפוסי – קיים כאן, להיט דאנס בצבעים כאילו  קודרים. מגע המיינסטרים הפריך של קריספין. רגשנות נעורים תמה. בנות עשרה מאוהבות יתרגשו. להיט רדיו מובהק. לא להתעמק. לזרום עם זה.

 

בלי לחשוב/ אולי צריך יותר קרוב/ איפה שהשארת אותי/ השארתי לך מילים/ מבטים/ כמו היינו שני זרים/ אבל את מכירה אותי/ אם רק היית קרובה/ הייתי שר לך/ עוטף אותך כשקר לך/ בכל העיר קורא לך קורא לך/ את לא צריכה לדעת/ שנשארתי / וכל הלילה שרתי/ את כל כך חסרה לי/ קורא לך / את לא צריכה לדעת/ לדבר/ לפחד לא לוותר/ לחבק לא לעזוב/ לדעת שזו את/ כוכבים צובעים את הלילה מתרסקים/ ואת כוכב רחוק מכאן/ אם רק היית קרובה

הייתי שר לך/ עוטף אותך כשקר לך/ בכל העיר קורא לך קורא לך/ את לא צריכה לדעת

שנשארתי / וכל הלילה שרתי/ את כל כך חסרה לי/ קורא לך / את לא צריכה לדעת

אני כאן/ אני נשארתי/ על הכאב האוטומטי/ ויודע שאוהבת/ גם אני / עוד אוהב וכותב/ הייתי שר לך

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. מה יוסי ברור שהוא התכוון ב"כאב אוטומטי" לאובססיה לכאב! זה הקטע הכי יפה בשיר.."שרבט משהו, לא התכוון" , ברור שהוא התכוון זה מה שיפה בשיר…הוא גאון

  2. דור דניאל הוא אחד מהיוצרים המוכשרים ביותר שיש לנו כאן!
    אולי אתה לא שומע את הרגש שלו בשירים אבל אני שומעת שם הרבה עומק ושירה רגישה ומצויינת.

  3. על פי התגובה הראשונה, אפשר להבין לאיזה קהל יעד פונה מר דניאל. "יוצר הפופ הטוב ביותר במוסיקה הישראלית" ?? בפופ הישראלי של היום, מסתבר, מותר לעשות הנחות ענק. אני, בכל אופן, לא הייתי קונה אפילו אם היו משלמים לי. על ביצוע של זמר ממשי לא כדאי אפילו לכתוב. מוצר דלוח וממורטט.

  4. שיר פשוט מצויין,לגבי הכאב האוטומטי מן הראוי לשאול את היוצר למה התכוון,בכל מקרה מדובר ביוצר הפופ הטוב ביותר במוזיקה הישראלית כיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות