אל תלך

שיר ביטון

מילים: חמוטל בן זאב-עפרוני לחן: תמיר חיטמן עיבוד והפקה מוסיקלית: נדב ביטון
4.5/5

החזירו מחוגי הזמן שלושים-ארבעים שנה לאחור: אילו היינו עכשיו בימי פסטיבל הזמר והפזמון של השבעים, זה השיר שהיה לוקח מקום ראשון. חותם. המילים, הלחן, העיבוד – שם המה, או – משם ספגו. פעם כתבו בסגנון הזה של – "אני הולכת אליך" בשירי אהבה מיוסרים, פעם היו מעטרים עיבוד בצליל כינורות הרמוני כזה, בפיציקטו (צלילי מיתר המנוגנים בפריטה, לא בקשת, עיבוד של אלדד ציטרין) וגם הטון הזמרתי המשתוקק-מעודן של שיר ביטון.
חמוטל בן-זאב מסרה את השיר לזמרת הצעירה שיר ביטון. מבחינת האינטרפרטציה – אין ל ספק שביטון מתקרבת לכוונת המחברת בגעגועים שהיא מביעה לאהבה שמקופלת בשיר ישן. פער הגילים ביניהן ללא ספק נסגר. אהבה לשיר ישראלי ישן? – בדיוק השיר הזה. ישן אך לא חל עליו חוק התיישנות. 

ועם כל זאת אני הולכת עוד אליך/ וכך למרות שבי הפחד לא נפרד./ אמרת בואי אליי עיניך בעייני/ בוכות לי בשקט בשבילך.
ועם כל זאת אני הולכת עוד אליך/ וכך למרות שבי הפחד לא נפרד./ אמרת בואי אליי עיניך בעייני/ בוכות לי בשקט בשבילך.
פזמון: אל תלך מכאן לא עכשיו,/ הייתי שם בשבילך מזמן לזמן/ אל תלך מכאן לא מיד/ היית לי אהבה בשיר ישן.
ועם כל זאת עוד לא נגעתי בשמיים/ וכך למרות שכבר הלילה מוותר./ אמרת בואי אליי ידייך בידי/ מוצאות לי בשקט שיר אחר.
פזמון: אל תלך…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. שמעתי את השיר הזה ברדיו לפני שבוע ולא ידעתי מי הזמרת, הייתי בטוח שזה משהו ישן! משמח לדעת שיש אומנים כאלה בימינו, כל הכבוד לה!!

  2. ל-3:
    תודה לך, שאתה עוקב אחרי. מה יש לי נגד התמיר חיטמן "הזה" ? שום דבר. למה שיהיה לי? מקנא? דווקא בו? לא מצאת פרסונות יותר רציניות לקנא בהם? אגב, אתה לא מקנא לפעמים ? אבל אין כאן שום קנאה, אלא תחושות, כמו שלכל אחד יש. כתבתי שלא בטוח שהשיר היה מתקבל לפסטיבל זמר. זה לא אומר שהוא לא שווה כלום. אני פשוט חושב שהיה לו קשה להתמודד על מקומו במסגרת כזאת. אבל אולי? מי יודע? ואם אתה עוקב אחרי תגובותי, חוכל לזהות גם פירגונים רציניים. אז צריך אולי לשאול:מה יש לך?

  3. יוסי תודה רבה שחשפת אותי לשיר המקסים הזה, זמרת נהדרת.
    תעדכן על הופעות שלה!

  4. אכן שיר מעולה, אהבתי את השיר הזה מאוד. ביקורת קולעת, מזכיר שירים של פעם שרק משתבחים כמו יין.

  5. לתגובה 2- תגיד לי- מה יש לך ?אני עוקב פה אחרי תגובות שלך- מה יש לך נגד התמיר חיטמן הזה?מקנא או משהו ,מתעלמים ממך?

  6. פירגון על אי-הרתיעה מלעשות מוסיקה מיושנת. וזה אכן מוסיקה בניגוד לרוב רובו של הזבל הניתח עלינו חדשות לבקרים. אבל השיר אכן מיושן. מיושן מידי. אגב, גם לפני 30-40 שנה הוא לא היה נחשב לפסגת היצירה ולא, הוא לא היה לוקח מקום ראשון, אפילו לא בטוח שהיה מתקבל. מוסיקלי, אבל די הרדים אותי. ווץ מזה-מה נסגר עם המילה "פחדים" בכל שיר שני? מה קורה לזמרים היום שנהיו פחדנים ורכיכות כאלה? יחי האומץ, הלאה הפחדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות