מזמור לגלעד

אייל גולן

מילים יוסי גיספן עפ"י תהילים לחן: אייל גולן עיבוד: תמיר צור
4/5

כבר אינני סופר את השירים ששרים לגלעד שליט. אינפלציה. יש תחושה של לחץ באוויר. הרוב חולפים כלעומת שבאו. בתחנות רדיו ממש לא קונים כל מנגינה לשחרורו.. הרגשה היא שאם לא תשתתף – אינך נספר. נוצר מצב שיוצרים משקיעים טונות קיטש לשרבט מילות הזדהות יפות. . תן לזמר מפורסם לשיר מסר מחוץ לרפרטואר הרגיל שלו – והשגת מטרה.
רוב הזמרים והזמרות עוסקים בדרך כלל בעניינים שלהם, אהבות, דאגות אישיות, חרדות. והנה הפרץ הזה של הזדהות עם בן נעדר. ההתגייסות בהחלט מזוהה עם צורך לאומי להשיב את הבן הביתה, אבל הגודש אינו מביא בהכרח איכות, אלא בעיקר שירי רגש שמגיעים ממקומות של – "גם אני חייב להשמיע קול" כדי להיות קיים.
לפני הרגש המוצדק, הייתי שואל את אייל גולן: איפה היית עד עכשיו? הבחור עוד מעט 4 שנים לא איתנו. אתה זמר אהוד, אהוב, נחשק. מה נזכרת רק עכשיו? אני קורא את דבריך, שלפני חודשיים שוחחה דליה איציק עם המנהל האישי שלך, ורק אז החלטת לשיר שיר למענו. בחייאת, אייל גולן. דליה איציק, מנהל אישי. אם הנושא כל כך קרוב לליבך – היית צריך להשמיע קול כבר מזמן.
לעצם השיר: מילים – תפילה, עפ"י תהילים. מזמור לדוד הוא עכשיו מזמור לגלעד. ממשיכים לשאת תפילות. בינתיים – גם הוא אינו עונה. אבל לעולם לא מאוחר להמטיר עוד רגש. תנו לרגש ללכת לפניכם וכבר בשמיעה ראשונה – לחן יפה,. לחן של קונצנזוס. זה מה שצריך בשביל גלעד – ק ו נ צ נ ז ו ס. מכל/קול הלב ההומה, מנגינה ועיבוד שמשרתים המטרה.
 זמר הקונצנזוס מצטרף לקמפיין באיחור או שיועציו נרדמו בשמירה. מצד שני: קול נפלא כזה – מעניין אם יענה לו בורא עולם, אחרי שהוא ממש לא ענה עד עכשיו. ואולי גולן פשוט צריך לשיר לביבי. הרבה יותר זמין.

מזמור לגלעד, ה' רועי לא אפחד/ שפתיי לוחשות הנני/ רחוק מאבי, מאימי, אליך אקרא/ מקימי/ מבור אסורים השיבני/ חיים אשאל אל תחרש, ענני אבי אף כי אלחשפזמון: ענני, מעיר מצור אקרא/ ענני מן הדממה/ אני האיש החפץ חיים
מהר להושיעני
למנצח שיר, מזמור לגלעד/ לך גורלי עושה שמיים/ שמעתי קולות רחוקים אומרים להשיב חירותי/ מילים חצובות על מים/ גם איש שלומי היה לי זר, בטחתי בך, אותך לא אחסר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. השיר מקסים, אבל המגמה של פזמונאי שנותן לעצמו קרדיט על מזמורי תהילים, או כל טקסט תנ"כי אחר, היא די לא במקום. יוסי גיספן מוכשר, אך לרשום לעצמו קרדיט על טקסט תנ"כי של אלפי שנים – זה לא צודק.

  2. טוב, מה אפשר לומר על שיר בעד החזרת גלעד שליט, ועוד מבוסס על תהילים, ועוד מוקלט ומולחן (!) על ידי אייל גולן, המאמי של המדינה? כלום. אז לא נגיד.

  3. שיר טוב ! זמר מצויין !!
    קצת בעייתי עם הטקסט הדתי מאוד…אבל אוליי התפילה זה מה שצריך עכשיו להחזיר את גלעד !!! יאלללה קיסריה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות