מסדרונות (נעשה ונשמע)

Eser7

מילים ולחן: שי ראובן עיבוד והפקה מוסיקלית: Eser7
3.5/5

הפער בין מה שחשבת ובין איכות היצירה – זה הפער בין טקסט מדובר ובין טקסט שירי או בשלוש מילים: היומרה לכתוב טקסט. שי ראובן כותב רצף מחשבות על פערים ביחסי בינו בינה כאלו הוא מרצה הרצאה על "הפער שנשאר בין מחשבה לעשייה". או על "האמון שנבנה בין הגיון להרגשה" ומערבב את זה עם קיטש "רק תובילי אותי אל מסדרונות המחר" ובהדבקה של מילים מקראיות "נעשה ונשמע" (קבלת התורה האלוהית על-פי העיקרון של 'נעשה ונשמע' שאותו גילה עם ישראל במעמד הר-סיני – לעשות את ההלכה ולקיים אותה גם כשלא מבינים אותה. כלומר, לא צריך ללמוד כל דבר לפני שמחליטים לעשותו) שנתקעות כנטע יומרני זר.
טקסט לא קוהרנטי, יותר יומרה מאשר אותנטיות. מוסיקה: מנגינה קליטה, קצב מידטמפו, פופ מיינסטרים צבוע בצבעי אווירת חורף אפרפרים, מנסה לשדר תוגה, שירה מעט אנמית מקושטת בקולות רקע גבוהים יפים. נגינת גיטרות טובה. קולדפליי תוצרת ישראל? נחכה ונשמע.
Eser7 הם שי ראובן (שירה גיטרה), גידי הרץ (קלידים, הפקה מוסיקלית), אלעד יצחקי (תופים), איב גלולה (בס), ישראל פרו (גיטרה מובילה)

הפער שנפער בין מחשבה לעשייה/ החלל שנשאר בין רצון לכוונה/ אם רק תגידי , תגידי ישר מבלי ללכת סחור סחור / מסדרונות של עבר/המרחק שנוצר בין מילה לנגיעה/ האמון שנבנה בין הגיון להרגשה/ אם רק תובילי , תובילי ישר/ אם רק תובילי אותי/ למסדרונות של מחר
נעשה ונשמע
כל פיסת מידע קטנה מגופך/ מתקרבת אלי בלכתך/ מסדרונות מובילים אל חדרך/ כל פיסת מידע חושפת עורך/ מתרחקת אלי בבואך/ מסדרונות מסתירים את יופייך
נעשה ונשמע

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. וואו…..שיר נפלא!!!
    פשוט כיף….שמעתי אותו כמה וכמה פעמים ובכל פעם נשמע יותר טוב…ללא ספק ברמה מאוד גבוהה! מחכה לשמוע עוד…

  2. הנה עוד פער- בפער בין ההשקעה על ה"מסביב" והעניין עצמו. חזרות, עבודה מוסיקלית-הפקתית מהוקצעת, מסטרינג, גרפיקה מיקצועית ומושעת על פי מה שנראה כאן, יחצ"נות – כל זה אל מול שיר קלישאתי, מעובד קלישאתית אף הוא – לווי גיטרות כזה כבר היה לנו כאן, כחול לבן, לפני יותר מ-20 שנה ( נאור דיין, ריטה, זוכרים? ). להקה יקרה, אם הפקתם את השיר הזה בשביל הכייף, זה נחמד וטוב. אם חשבתם על קריירה, זה נאיבי ואין לזה סיכוי גדול. אני נשמע אגרסיבי, זה נכון. אבל אלא אם כן הוצאתם את השיר החלש שלכם דווקא, זאת סנונית שבורת כנף ועם זה אי אפשר לעוף. לדבר על קולדפליי – זאת יומרה טיפשית וזחוחת דעת, יוסי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות