כי את

אורן כדורי

מילים ולחן: אורן כדורי עיבוד והפקה מוסיקלית: נדב ביטון
3.5/5

יוצרים ב-2011 שרים שירי בתי קפה. החיים סבבה, קפה ועוגה בבוקר, אך יש מקרים חריגים כמו סיפור על אחת שמרגישה על הקפה של הבוקר שאף אחד אינו מבין אותה. שמחת זקנתי. למה זה צריך לעניין? אורן כדורי התבונן בה, התאמץ לכתוב אותה: סיפור על אחת כזו מעוצבנת ("הולכת בתחושה של חוצפה"), שחושבת שהעולם הוא משחק "ללא חוקים" בו היא "מלכה ללא עוררין". הכותב-מספר הוא ככל הנראה היחיד ש"מבין אותה" (כיוון שהקורא אינו יורד לסוף הבעיה שלה, נותר לקוות שהכותב מבין)
הטקסט המשמים זוכה למקצב מהיר – שאין לך מושג אם הוא מחייך או כואב. לפי עדות אורן כדורי בוידיאו שצורף לשיר מדובר ב"שיר שמח". השירה דווקא נשמעת תחושת השתתפות בצערה של הגברת ה"צודקת". מכל מקום, מתקשה להצטרף למאבקה. מוסיקת פופ קצבית לא רעה, חספוס קולי מיוחד, אבל שיר שהשאיר אותי נטול פניה או תחושת של הזדהות.

כבר בוקר במרכז תל אביב / את נכנסת,מביטה מסביב/ מתיישבת לקפה ועוגה /ובוחנת את כל מי שבא/ את צודקת,את תמיד מרגישה/ שאף אחד בעולם הזה לא מבין…אותך.
את אומרת,מה שבא לך לומר/לא עוצרת,כאילו אין לך מחר/לא מובנת,ואולי לא רוצה/שיבינו, את הדרך שלך/את צודקת,את תמיד מרגישה/שאף אחד בעולם הזה לא מבין…אותך.
כי את,את משחקת בכול/ חושבת שהם כלי שחמט,את מזיזה אותם לאט/ואת,חושבת שהכל/מותר,שזה משחק ללא חוקים/בו את מלכה בלי עוררין.
צהריים,זה כבר אמצע היום/את צועקת,שיביאו חשבון/ אני שואל אותך,מה עזרה הצעקה?/את הולכת בתחושה של חוצפה /,את צודקת,את תמיד מרגישה /שאף אחד בעולם הזה לא מבין…אותך. כי את,את משחקת בכולם… וגם אם לא תמיד אני מסכים,גם כשאת מחמיצה פנים/ אני כאן, עדיין איתך…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות