העין

ברי סחרוף

מילים: דן תורן וברי סחרוף לחן: בן הנדלר וברי סחרוף עיבוד: בן הנדלר וברי סחרוף, הפקה: בן הנדלר
4/5

"העין" שמאתגרת את האוזן הצמאה לחידושים מרעננים במיוחד מיוצר רוק אותנטי כמו סחרוף. שאינו מרבה לפזר סינגלים חדשות לבקרים . בקומוניקט שצורף לסינגל מדברם על תחנה ראשונה מאז "האחר", אלבומו האישי האחרון.  בטח שמד הסקרנות מזנק מעלה.
האזנה ראשונה ושנייה: אתם לא תשרקו את השיר הזה באמבטיה. זה סחרוב של רוק ישיר, טעון, אפלולי ששר את הנרטיב שלו בלי להחניף מלודית לאוזן. טקסט פשוט שנוגע בסיטואציה אנושית בסיסית – הפער בין הגירויים והיכולת להכילם – "קשה למצוא מנוחה כשהעין נשארת פקוחה", למעשה משל לרצון של האדם לקבל עוד מהכל. מצד שני – תחושת עודף הגירוי שמתבטאת בעייפות גדולה שגורמת צורך לישון לברוח – "רק רציתי ללכת לישון, להיפרד מעודף היומיום, קשה למצוא מנוחה כשהעין נשארת פתוחה". השינה כבריחה מהתמודדות, לא רק תגובה פיזית לעייפות. למעשה, סחרוף שר כאן על עייפות נפשית שנגרמת בגין העין הגדולה. שיר על הפרדוקס בין הרצוי – העין הגדולה, למצוי – היכולת והכוח לממש את המאוויים.
הקצב – רוק חשמליות ללא פשרות, הטון הנרטיבי העמוק משדר את הדרמה האישית, בלי לעשות "הנחות מלודיות", בלי לפזול ללהיט המיידי.  זה סחרוף.

רק רציתי ללכת לישון, / להיפרד מעודף היומיום / קשה למצוא מנוחה, / כשהעין נשארת פקוחה. / כבר ראיתי מראות שמראות, / השתקפויות על תקרה נמוכה, / השחר כמעט כבר עלה / ורק העין גדולות מבטיחה.
איך שהיא שואבת, / ושוב אותי היא מדליקה / על מה שנדמה שחייב / שאי אפשר בלעדיו, / איך שהיא שולחת, / נצנוץ בוהק באפלה / אל מה שנדמה שחייב / שאי אפשר בלעדיו.
רק רציתי להשתחרר, / לעזוב הכול ולוותר / המסיבה כבר מזמן נגמרה, / ורק העין גדולות מבטיחה.
איך שהיא שואבת / ושוב אותי היא מדליקה / על מה שנדמה שחייב / שאי אפשר בלעדיו, / איך שהיא שולחת, / נצנוץ בוהק באפלה / אל מה שנדמה שחייב
שאי אפשר בלעדיו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. כיף, כיף, כיף. ברי מנסה כל הזמן לחדש וזה כל כך טוב. השיר הזה חדש ומרענן ומצד שני לא יותר מדי חריג כך שניתן להנות גם בהשמעות הראשונות. תמשיך ככה

  2. ככה זה כשעושים מוזיקה מאהבה ולא מרצון לייצר להיטים ברי שומר על האיכות והאמת המוזיקלית לאורך שנים ההפקה שומרת על סאונד שנע בין הופעה חיה להקלטת אולפן וזה מצוין כיוון שברי הוא בעיקר חיית במה יש שירים שלא ניקלטים בשמיעה ראשונה וזה אחד מהם מה שלא מוריד מערכו ואפילו מעלה יופי יופי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות