הועדה תסדר לנו הרבה דוז פואה

קדם אירווויזיון 2011

0/5

הקדם אירוויזיון טורד את מנוחת הקומיסרים של התרבות. איך ננצח סוף סוף את אירופה? כאב ראש ממש, אחרי ה"כשלונות" של השנים האחרונות. .תמיד יימצא הקומיסר שיטען,  שהשתתפותנו המוצלחת באירוויזיון עשויה לשפר את תדמית העל-הפנים בעיני הגויים. תמיד יימצא מגלה הדאגה למצב ההסברה שיחשוק לעצמו את הגחמה הפופוליסטית. 
חבורת קומיסרים  מטעם רשות השידור החליטה, שאם הראל סקעת לא הצליח להגיע גבוה בשיטה של בחירת זמר והעמדת שיריו לתחרות זה נגד זה (כמו במקרה של מירה עוואד ואחינועם ניני) – הגיעה השעה להחזיר עטרה ליושנה, כלומר – את השיטה הישנה,  ולתת לקהל לבחור את נציג ישראל בתחרות רגילה, ממש כמו שפעם בחרו את שרהל'ה שרון, מהפרחים לצה"ל.
המטרה לקראת חצי הגמר והגמר של האירוויזיון שיערכו בדיסלדורף גרמניה במאי 2011, לבחור מועמד בעל פוטנציאל לנצח. ועדה מקצועית רבת משתתפים כבר יושבת על המדוכה לבחירת השיר.
האנשים שמאכלסים אותה הם כביכול החתך המייצג הזה, לבל ייפגעו האינטרסים של שום גוף – יעקב נווה – נציג האמנים במליאת רשות השידור, יואב גינאי – מנהל מחלקת התרבות והבידור בערוץ 1, נועם גילאור – מנהל רשת גימל, יובל גנור – מנהל FM88, רינה חכמון– מפיקת המשדר מטעם הערוץ הראשון, עידית בן אליהו – במאית תכנית המוזיקה "רעש מקומי", הפזמונאי יוסי גיספן, המוזיקאים דוד קריבושי וגלעד שגב, הזמר יזהר כהן – זוכה אירוויזיון 1978, וטל ברנע– לשעבר מפיק בכיר באיגוד השידור האירופי ומפיק אירוויזיון הריקודים. ספרתם איתי? 11 איש יישבו על המדוכה כדי להציע רשימת אמנים פוטנציאליים להשתתפות בתחרות. מישהו עוד יטען שהועדות הקודמות היו אף מנופחות יותר. 
כבר אמרתי את הדברים: שום החלטה לאומית גורלית אינה עומדת על הדוכן. כידוע, ארצנו משופעת ועדות ייעול תחקיר וחקירה,  אז מהי עוד ועדה אחת כביכול תמימה, אם ברשות השידור חושבים  כי אי זכיית ישראל בשנים האחרונות במקום הראשון באירוויזיון כמוה כמחדל או פשלה. 
מה, האירוויזיון היא באמת תחרות כל-כך חשובה שחייבים להתייחס אליה כאל סוגיה לאומית? זכייה באירוויזיון אינה  מעידה על שומדבר, ואני חוזר – שומדבר לגבי הערך הסגולי האומנותי של המוסיקה המקומית, ייחודה של המוסיקה הישראלית או עליונותו של הגן היהודי. זוהי תחרות קיטש צבעונית, שבה רוב הזמרים הולכים על מניפולציות פופ שבלוניות כדי לזכות בכמה שיותר נקודות. אבל אצלנו גם התמנות לועדות היא סוג של קידום מכירות לכל אינטרסנט שיושב בוועדה ומרגיש שהוא עם.
רשות השידור:  תורידי את הועדה המלוקקת הזו. היא לא תקדם את הדוז פואה באירוויזיון יותר מצוות של שלושה אנשי מקצוע שמריחים את הדרישות של הפופ בתקופה הזו. גם ככה אין מתכון מנצח ובמיוחד בתקופה שהאירוויזיון מוצף משתתפים, חלקם חוברים לקליקות של מדינות שמצביעות אחת עבור רעותה. העיקר ההשתתפות? ממש לא חובה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. ואיפה אתה מר חרסונסקי??

  מן הראוי היה שבמקום כל הפונקציונרים למניהם (עידית בן אליהו? יובל גנור? טל ברנע? מי אלה בכלל??) שאנשים כמוך וכמו עמוס אורן למשל ישבו בועדה הזאת, במקום לבקר אותה מבחוץ.

  לצערי, כמו כל ועדת קומיסרים, הנ"ל יכולים להמליץ ולקדם רק מי שיש לו קשרים פנימיים דרכם ו\או דרכי מכרים, בשיטת "חבר מביא חבר". ידוע לי אישית על מ"ס אומנים צעירים ומוכשרים ביותר שנדחו ע"י ה"ועדה" הנ"ל רק משום שאין להם קשרים בצמרת. הם אפילו לא הוזמנו לאודישן | שיחת היכרות, עד כדי כך הזילזול.

  לעומת זאת אותה ועדה מכובדת כבר המליצה על מ"ס שמות תמוהים וחסרי פשר, שכל קשר בינם לבין כישרון אמיתי, טהור, מוטל בספק רב.

  צדקת באומרך שהשתתפות היא העיקר באירוויזיון. כך גם בקדם אירוויזיון לאומנים צעירים שלא מסכימים להשתתף בכוכב נולד, למשל.

  לסיום אומר שנקודת האור היחידה בכל הסיפור הזה הנה השתתפותה האפשרית של ORPHAND LAND – עם שיר טוב והופעה טובה זה בהחלט יכול להרטיט את לבבות האירופאים..נחכה ונראה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות