הכל שונה

דניאל בן חיים

מילים ולחן: ליאור מיארה עיבוד והפקה מוסיקלית: ערן כרמי
4/5

אייל גולן, משה פרץ, קובי פרץ, דודו אהרון – תקשיבו  לביצוע הזה. חבל"ז. איזה זמר. אני אומר את הדברים דווקא על רקע העובדה שדניאל בן חיים ויוצרי השיר אינם מתיימרים לעשות משהו אחר, אלא להיטמע חזק  בז'אנר הפופ הים תיכוני העוסק בסיפורי לבבות שבורים מופרכים. הרי ברור שדניאל בן חיים לא ממש שר טקסט אותנטי.. ליאור מיארה זיהה את הקודים של הז'אנר וחרז שיר עם חלומות, שפתיים, חיים מאירים וכמובן מאוהבים ובלעדיה הכל היה שונה. אלא מה. מה שלא שונה – אלה הקלישאות המלודיות, הטקסט  התפור לפי מרשם.
אלא שלדניאל בן חיים קל מאוד לקחת תבניות מלודיות וטקסטואליות כאלו ולעשות מהן שובר לבבות, כי אצלו המנעד הקולי חובר היטב למנעד הרגשי, ההגיה הנקיה חוברת לעיבוד האקוסטי היפה, והתוצאה – להיט ים תיכוני שמצרף את בן חיים ללא תנאי לחבורת הנ"ל.

איך כל דקה שחולפת לה/ אני לא מפסיק לחשוב עלייך/ בכל הלילות ובחלומות/ אני שוב פעם מנשק את רוך שפתייך/ זה לא אמיתי אבל כל כך מציאותי/ תוהה מתי תשובי אל חיי //
איך בלעדייך הכל שונה/ היכן טעינו ומה היה קורה/ אם החיים היו עלינו מאירים/ אולי היינו עד עכשיו מאוהבים //
זוכר את הימים שהיינו מאוהבים/ הבטחת שנישאר תמיד ביחד/ גם כשהיה קשה אמרנו שנהיה/ ברגעים הכי קשים בלי פחד/ זה לא אמיתי אבל כל כך מציאותי/ תוהה מתי תשובי אל חיי //
איך בלעדייך הכל שונה/ היכן טעינו ומה היה קורה/ אם החיים היו עלינו מאירים/ אולי היינו עד עכשיו מאוהבים //

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. דניאל בן חיים התגבר באופן משמעותי מהאלבום הקודם. עדיין לתחנות הרדיו וחלק מהקהל קשה לקבל אותו גבוה,אך דניאל תתמיד,תמשיך כך ויותר! (והכי חשוב אל תתייאש) ואתה תצליח כי יש לך פוטנציאל אתה זמר נהדר.
    בהצלחה.

  2. אני כותב תוך כדי ההאזנה. מדוע לא חיכיתי עד הסוף? כי הבנתי שני דברים: האחד, דניאל בן חיים הוא זמר מצויין.
    השני- יש כמוהו מספיק. גם כמו השיר הזה. הרי אייל גולן, ברגעיו הטובים יותר, מחזיק כמה שירים "אמיתיים" כאלה. ואולי זה באמת אמיתי, לא יודע. לדניאל אין כרגע להציע מה שאחרים לא הציעו לפניו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות