קצת אחרת הופעת השקה

רוני דלומי

רידינג 3
4/5

האפשר לכנס את ועדת הקדם אירוויזיון לישיבת חירום? התחרות רק במרץ. אני מבקש לעשות שינוי קטן. הבנתי שהועדה מאוד מעוניינת שישראל תזכה, שהאירוויזיון ישדרג לנו את הצורה והגאווה הלאומית בעיני העולם יותר מאשר סך כל אנשי ההסברה שמתראיינים לטלוויזיות ואומרים כמה אנחנו צודקים, ישרים, יפים ומוסריים. שתתקן את הנזק שגרם ליברמן.
אין בעיה: קחו את רוני דלומי. זה זמן אירוויזיון שלה. השירה, החיוך, יופייה, צעירותה, רעננותה.. יש לנו שגרירה ששווה 20 שגרירים במשרה מלאה. על מה ישבו חברי הועדה? עוד פעם דנה אינטרנשיונל? הגימיק מוצה, לא? אילו ציפורניים היא כבר יכולה לשלוף? דיווה – פרק המשך?
עשו טובה. כנסו את הועדה בשביל רוני דלומי אחת. הנחמדה הזו עשויה מחומרים של ווינרית, למרות שהיא נראית ילדה נחמדה מבית טוב. עם כל העדינות שלה, עם כל ה-רק-רציתי-להשתתף-ולא-היו-לי-כוונות-מעבר, היא אחת שהולכת על זה עד הסוף.
בטוח שיש לי הערות מקצועיות אחרי הערב ברידינג 3. המבקר שבי אינו מניח לי. לא מאפשר לי לומר לעצמי – די, תהנה ותפסיק לחפש מגרעות. פשוט קשה לי איתו.
אוקיי, בסדר, בשביל לשמור על שלום משפחה עם אגו ה"מבקר", אין לי בעיה לומר כבר עכשיו – בגדול: עדיין קיימת תהום פעורה בין גובה הרף שמורם אחרי זכייה בכוכב נולד ליכולת של זמרת – תהיה טובה ככל שתהיה – לתרגם את המוניטין לקריירה פותחת קופות. רוני דלומי אינה יוצרת זמרת, שמגישה את הפריזמה שלה, את עולמה היצירתי, הרפרטואר שלה צר מאוד, או כמו שאומרים "לא מחזיק מים", מתבסס בעיקר על שירים לטיניים מתורגמים. אין לה את אורך הקריירה של ירדנה ארזי (שגם היא לא ,ותחת קופות בגדול) , אין לה עדיין את ה"דיוואיות" של מסיקה וריטה. אבל היא זמרת-זמרת, ושכשהיא מוקפת בחבורת נגנים ובהפקה המוסיקלית של אורי זך כמו ששמעתי ברידינג, לדלומי יש את זה ולא בקטן. היא זמרת פופ מזן משובח, שיכולה לקחת שיר של שלום חנוך ("שיר ללא שם") ושל תסלם ("ככלות הקול והתמונה") ממש כמו שהיא מפיקה מ"קאדה דיה" ריגוש מפעים. בקולה הנפלא היא יודעת להעניק לשירים איכויות של ממש, גם אם מדובר בסופו של דבר בפופ מיינסטרים לכל המשפחה. (גם למשפחה מותר ליהנות)
אני יכול להעיר עוד כמה הערות כמו על דברי הקישור שסובלים ממצב של  – למעשה, באתי לשיר אבל יעצו לי לומר דברים נחמדים בין השירים. אז לא, רוני, לא חייבים, תשירי בעיקר, אם אין לך עדיין הביטחון לספר סיפורים (כולל הסיפור הנחמד על נהג המונית שלא זיהה את הכוכבת הנולדת שזכתה)  – תסתפקי במה שאת יודעת לעשות הכי טוב. תהיי פחות נחמודת ויותר פרפורמרית עם ביטחון. (צדי, לא הערת לה?)
נסכם ונאמר: טוב תעשה הכוכבת הנולדת הזוכה, אם תתחיל כבר עכשיו לגבש רפרטואר חבל"ז, שירים גדולים מן החיים, כולל קאברים (רוני היא זמרת קאברים מצוינת) כדי להפוך את הערב שלה למופע-מופע, שההשקה הזו תוביל למסע נפלא שאין בו מקום לגמגומים.
עכשיו אני חוזר לעצמי ואומר למבקר שבי: מה אתה רוצה, כולה 19, עוד חיילת, תן לה צ'אנס. עתידה לפניה. מה אגיד: צודק: 19, עתידה לפניה, ואם אפשר לקצר דרך כמו שעשתה לה כוכב נולד, אפנה שנית בקשה לועדת הקדם: קחו את דלומי. דברו עם דנה אינטרנשיונל. השופטת של כוכב נולד תהיה מוכנה לוותר לדלומי, אלא אם כן הדיווה רוצה נורא להיות עוד פעם בפסגת העולם. חשבתם אחרת?

שירים: אחרי האור, תן, זמן לחייך, די לה, עכשיו תורי, שיר ללא שם, כך או כך, אם בא לך, קצת אחרת, אל תדאג, ריקי מרטין, קאדה דיה, ככלות הקול והתמונה, תן

נגנים: קלידים- אורי וינשטוק ,תופים- איתן רז , גיטרות- איתמר מאירי ואייל הלר , בס- דקל טוביה , חליל- סלעית להב , כלי הקשה- חן מאיר

רוני דלומי ראיון וקטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

19 תגובות

 1. אכן-חובה לשלוח את רוני דלומי לאירוויזיון
  צ'ארמרית אורגינל עם קול משכר חושים
  קטנה,אנרגטית,מתולתלת,תכולת עיניים עם אופי אירופאי וחמימות ישראלית
  מה יותר טוב מזה?

 2. חחחחחח איך אני מת על ילדים קטנים שמנסים לצאת גדולים וחשובים ע"י זה שכל שני וחמישי הם מקימים קול צעקה על כך שהלחנים היו בשימוש בעבר,וגם נותנים קישור לשיר הגרוע המקורי ששר הזמר הגרוע המקורי כדי להוכיח שהם צודקים
  פתטי חחחחחחחחחחח

  אז אם יורשה לי להבהיר לקנטצ'יק התורן: חצי מזמן העבודה על האלבום לא הועבר בהקלטות אלא בציפייה לאישורים מכל הגורמים הרלוונטים אחרת האלבום היה יוצא מזמן
  בקיצור-הודעתך חשובה כמו קליפת השום

 3. 16-אתה דביל
  לפחות אל תחשוף את בורותך לעיני כול
  היא קנתה את הלחן ונתנה קרדיטים מלאים לכול המלחינים והמבצעים
  אל תדבר על דברים שאין לך מושג עליהם
  בן אדם קטן.

  לעניין-
  הייתי בהופעה-מלכת העולם היא! השמיים ממש לא הגבול בשבילה 🙂

 4. הופתעתי לטובה מרוני
  הזמרת שזכתה בכוכב נולד והזמרת שעלתה לבמה ברדינג הן כאילו שתי זמרות שונות
  היא זזה על הבמה ושולטת בה בצורה פנטסטית והקול שלה נעשה עמוק וחזק
  שאפו על ההתקדמות ושאפו על הדרך
  אבוא להופעות הבאות……….

 5. הייתי בהופעה והיה מצויין! ערב של מוזיקה מהנה וזמרת ששרה מכל הלב, פשוט תענוג! עלי והצליחי רוני!

 6. נהניתי מאד בהופעת השקה של רוני,ומסכימה שהיא צריכה לייצג אותנו באירוויזיון (היא תביא בקלות את האירוויזיון לירושלים,הבחורה וינרית!) אך יש לי שאלה אחת שמטרידה אותי מאז יצאתי מהרדינג ביום רביעי : מה שם השיר של ריקי מרטין שרוני ביצעה בחינניות רבה כל כך?

 7. היתה הופעה מעולה, סוחפת ומרגשת. את ההתקדמות האדירה של רוני אפשר לראות בקלות בשני שירים. ככלות הקול ושיר ללא שם, את שניהם ביצעה בכוכב נולד ואתמול בהופעה. ההבדל משמעותי ולטובה (ולחשוב שמדובר בשני שירים שכבר אז נחשבו לביצועים טובים…). דרך אגב איכות ההקלטה של ככלות הקול באתר כאן עושה עוול לרוני. זה לא נשמע כך בהופעה.
  שיהיה בהצלחה. בועז.

 8. הייתי ונהניתי,תמורה מלאה לכרטיס ואפילו יותר מכך.
  האמת שחברה גררה אותי לשם כי היא לא רצתה ללכת לבד אז אמרתי לעצמי טוב נו..רוני דלומי..מקסימום אני יישן שעה וחצי…אבל בפועל,יצאתי מאוהבת, ורוני יצאה מלכה.

 9. מסכימה לחלוטין עם 3!
  הקול של רוני נשמע יותר טוב בלייב
  חם,חד,נוגע,גבוה והכל בוזמנית
  גרסאות אולפן עוקרות טיפה את האותנטיות שלה

  הייתי אתמול בהופעה ודי נדהמתי מהעובדה הזאת
  דלומית מקסימה מצפה להופעה הבאה

 10. רוני דלומי בחורה מוכשרת סך הכל… אבל נראה לי שבגלל הניצחון ה"מפתיע" שלה בכוכב נולד (מה כל כך מפתיע בזמרת הכי אמצע הדרך שמנצחת בתכנית אמצע הדרך?..) התקשורת לא ממש ידעה איך לאכול את ההצלחה שלה בשנה האחרונה ורבים מהמבקרים מתקשים לפרגן לה…

  נראה לי שבחירה להיות זמרת מבצעת בהגדרה היא בחירה נבונה למישהי שיצאה מכוכב נולד. קודם שתתאפס על עצמה, שתלמד להכיר את עצמה, למצוא את הקול שלה (לא רק הגרון, הקול הפנימי) ואז שתעלה שלב ותתחיל לכתוב שירים (למרות שגם בדיסק שלה יש משהו שהיא כתבה). גם ביצוע טוב יכול להיות יצירה, והיות שלא שמעתי אותה בלייב אין לי מושג אם זה באמת ככה – אבל ממה ששמעתי בסינגלים היא יודעת לשיר (במובן הרחב, ולא הטכני) ונכון לעכשיו, לגיל שלה ולסגנון המוזיקה שהיא רוצה לעשות (פופ) – זה מספיק טוב.

 11. הופעה מרגשת . מהודקת. טעם של עוד. כמה יופי. כמה חן. המון מוזיקליות. כישרון נדיר. איזו כברת דרך היא עשתה מאז כוכב נולד. רוני רואים שעבדת קשה מאוד. התפתחת ללא היכר. ההופעה אתמול סותמת את הפה לכולם ובגדול.

 12. יוסי,אחי, אם תחפש מגרעות אין ספק שגם תמצא אותן בסופו של דבר
  במקרה של רוני הן כאין וכאפס לעומת המעלות שלה.
  כל כך הוקסמתי.
  ממנה, מהאנושיות,מהמתיקות,מהחיוך,מהאור בעיניים,מהאנרגיות הבלתי נגמרות,ובעיקר מהקול המצמרר.. ככה כמו שהוא,בלייב,בלי טכניקות אולפן למינהן,הקול שלה עד כמה שזה נשמע אולי מוזר-אפילו יותר מצמרר כשהוא בלייב
  ואחרי כל זה מי בכלל שם לב שהיא שרה שירים מתורגמים? מי שם לב שהרפרטואר שלה צר?
  וברור שהוא צר-אלבום ראשון…
  היא כולה בת 19 אבל יש לה חומר מספיק ומספק לשעה וחצי של כיף עצום
  דייט שני ושלישי ועשירי וגם חתונה- בהחלט באים בחשבון=]

 13. אני הייתי בהופעה וגם אחזור ל"דייט שני".
  למה לא שלחו את רוני לאירוויזיון באמת?
  כל כך הרבה קסם שאי אפשר לתארו במילים….זמרת ופרפורמרית מצויינת שעוד תכבוש כל דבר שזז,גם את היעדים הקשים יותר
  אין כמוה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות