ג'יימס בלייק

James Blake

הליקון
4.5/5

איך לתאר הצלילים – ניסויים ביזאריים של קול נשמה (Soul) ואלקטרוניקה כדי ליצור מרחב מוסיקלי של אווירה חלומית. ג'יימס בלייק הקליט בהקלטה ביתית (Lo Fi) אבל לא כדי לחסוך, אלא כדי להשיג איכות אותנטית יותר.
בכורה לאמן הקול והאלקטרוניקה הבריטי, שמתמודד על תואר "הצליל של 2011" מטעם הבי.בי.סי. השיר שיצא כסינגל Limit to your love הוא קטע נוגה איטי בעיבוד לקול, פסנתר, לופים של סינתיסייזר שיוצרים אפקט דאב. Lindisfrane 1 הוא אקספרימנט מסוג שונה שכולו אקפלה באמצעות Vocoder. גם שיר הפותח Unluck נעשה שימוש ב – Vocoder, אבל בצורה מינימליסטית יותר שמאפשרת לקבל טון הסול של הקול.
חבשו אוזניות ל – Wilhelm's scream – קול ואווירה מהפנטים, קטע שהופץ בחינם בבלוגים מוסיקליים. בלייק חב הרבה להתמחותו ב-Dubstep, ז'אנר של מוסיקת דאנס אלקטרונית, המאובחנת בקו בס ואפקטים מהדהדים של הקשה, סימפולים וקולות אקראיים.
בלייק בונה את המוסיקה על טקסטים קצרים, לעיתים על חזרה של מילים – I don't know about my love anymore/all I know is I'm falling.
לא אלבום לריגושים-סיפוקים מידיים, אלא להקשבה של נשימה ארוכה – כדי לגלות את היפה שבשונה, את המרתק שבחידוש ובהתנסות. מסוג האלבומים שאם נדלקת עליו, אתה עשוי למצוא עצמך חוזר ומקשיב משך שעות.

James Blake – James Blake

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות