שש ועשרים

איה כורם

מילים ולחן: איה כורם עיבוד והפקה מוסיקלית: גיל לואיס, תומר א. לנצינגר ואיה כורם
4.5/5

היא שרה את תחושותיו על מה שארע בינו ובינה בלילה אחד, מציבה אותו כדובר ללא מנוח שעושה חשבון נפש בעקבות הסתלקותה. מצא איזה חלק שהיא השאירה אחריה בטעות. נזכר בהליכתם, מודה באשמתו על מה שקרה. משתומם על הצער שנשכח.
שיר של אחרי התרחשות. יש לוח זמנים. פעימות של צעדים. איה כורם משדרת את הדרמה האישית שלו שהיא הדרמה האישית שלה, מנגינה וטון נוגים ועיבוד סופט-רוק שמטעין השיר באווירה סעורה, מצליחה להעביר את הסערה, שיש בה נשימות ופעימות והתרגשות והתרחשות חד פעמית. ההפקה המוסיקלית האלקטרונית מעניקה לשיר מימד, שמעצים את חווית היוצרת למלוא עוצמתה.

עכשיו שש ועשרים וזה סוף הלילה שבין שישי לשבת/ עדיין אפשר להגיד שעבר רק יום מאז שנסעת./ מצאתי איזה חלק שהשארת כאן בטעות, אני לא נרדם./ מלא גוף ואישה ומהות.

עכשיו רבע לשבע בבוקר וקשה לי להחליט,/ אולי להתקשר ולהשאיר לך הודעה שלישית./ התחיל לרדת שלג באמצע המטבח / והוא נופל עלי לבן לבן, כמו העור שלך.

הולכים יחד בלילה,/ צעד אחד שלי, שני צעדים שלך,/ וכל הצער נשכח./ נושמים יחד בלילה,/ על כל פעימה שלי, שתי פעימות שלך,/ איך כל הצער נשכח.

עכשיו שמונה וחצי בערב, ומתחיל להיות לי קר,/ לקחתי אותך, אם לא אכפת לך, לטייל איתי על הנהר./ אני אשתטה קצת לכבודך, אולי תסכימי לחייך,/ אני יודע שזאת אשמתי./ את לא איתי.

הולכים יחד בלילה,/ צעד אחד שלי, שני צעדים שלך,/ וכל הצער נשכח./ נושמים יחד בלילה,/ על כל פעימה שלי,שתי פעימות שלך,/ איך כל הצער נשכח.

* סינגל ראשון מתוך אלבומה השלישי שייקרא "לאלף את הסוסים" המכיל עשרה שירים, שנכתבו והולחנו ברובם ע"י איה כורם  (ביניהם גרסת כיסוי לשיר ישן של אהובה עוזרי). בשנה האחרונה קיבלה החלטה אמיצה להפיק את האלבום החדש בעצמה, ללא חברת תקליטים, במימון עצמי ומתוך רצון ללכת בדרך אמנותית חדשה ושונה. במקביל פתחה בלוג שליווה את העבודה על האלבום ועוסק בתעשיית ועשיית המוסיקה, וכולל מדריך מלא ומפורט להפקה והוצאה של אלבום עצמאי, (ayakorem.co.il)
בשנתיים האחרונות היא משתתפת בפרויקט ייחודי הנקרא: "MEP" – “Middle East Program”, המחבר בין אנשים בעלי עמדות מפתח בתחומים שונים, בחברה הישראלית, הירדנית והפלסטינית. איה היא חלק מקבוצה מעורבת של מוזיקאים – כולם כוכבים גדולים במדינותיהם – הכותבים יחד, מופיעים יחד בעולם והקליטו לאחרונה אלבום משותף.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. מצטרפת. לעומת השירים המשמימים הקודמים, יש כאן יציאה טובה שנותנת לי תקווה לעתיד 🙂
    אם זו התוצאה של הלחנה וכתיבה עצמאית שלה – אז יאללה עצמאות!

  2. השיר הזה הוא שיפור משמעותי מהאלבום הלא טוב והלא מעניין הקודם של איה כורם. כאן היא חזרה למשהו שלפחות נשמע כמו פוטנציאל ללהיט גלגלצ"י. לא ברמה של "שיר אהבה פשוט", יותר "קיץ". עבודה טובה מאד בתחום ההפקה. יפה , יפה, גברת כורם. גם השירה טובה. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות