עיון ביקורת

יוני בלוך , להיות יותר עצוב (מילים: ברק פלדמן לחן: יוני בלוך עיבוד והפקה מוסיקלית – יוני בלוך, פברואר 2011)

סינגלים חדשים

שיחקתי עם השיר בקליפ האינטראקטיבי (*) מעצים חוויה בחיוך. ללא ספק – העתיד לאיש המשועמם ששבע כבר מהכל. בעוד 5 שנים יוני בלוך ייכנס לסלון שלי לפי הזמנה, ויעביר אלי את המיקרופון או האוזניות. תוכלו ללחוץ גם על פרשנות אישית, או לשמוע את השיר במקלחת, להתנשק עם בחורה.
אבל בעשרים השניות הבאות נעבור איתו כמה חדרים על כוס משקה, להקשיב למילים של ברק פלדמן שהתאים תסריט לאישיות המוסיקלית של בלוך על המרחק המפריד בינו לבין האושר, חיוך נוגה-מתקתק, מנגינה שלוקחת אמנם למקומות אחרים של איזה אושר רחוק-מיוחל, לא משהו שמצריך להתמודד עם שקיעה במחשבות עמוקות, להתגעגע למשהו (אי שם במחוזות הסיקסטיז) , פופ סווינג זחוח (איזכור לתזמור של Can't Take My Eyes Off You) , זריקות קלה. טיפה שמאלה מהאמצע, אולי טיפה ימינה מהאמצע. התאהבות משמיעה ראשונה.רק שלא תחלוף באותה מהירות.

לא יכול/ להיות עצוב יותר/ רוצה להתעורר/ אחרי החדשות
להסתפר/ ללבוש יותר אדום/ לקנות כרטיס במקום/ לשבת על המדרגות
אני רוצה/ לזרוק את השעון/ למחוק מהטלפון/ את כל החברים
לשתות פחות/ אבל יותר חזק/ לשמור יותר מרחק/ עד שכבר לא רואים
הלוואי הייתי שמח/ בלי לדעת מה קורה/ הלוואי הייתי שוכח / כל מה שאני רואה/ לא חושב על מה שאמרתי/ לא דואג משום דבר/ הלוואי הייתי מאושר
אני רוצה/ לקרוא יותר ספרים/ לצאת למילואים/ רק ליום אחד
לא למהר/ לחנות יותר רחוק/ לישון יותר עמוק/ לקום לאט לאט..
הלוואי הייתי שמח/ בלי לדעת מה קורה/ הלוואי הייתי שוכח/ כל מה שאני רואה/ לא חושב/ על מה שאמרתי/ לא דואג משום דבר/ הלוואי הייתי מאושר
אני רוצה להתרגל/ אפשר לראות את ההבדל/ בין היום לבין מחר/ הלוואי הייתי מאושר

* הקליפ לשיר שכבר יצא לפני מספר שבועות הוא הקליפ האינטראקטיבי הראשון בישראל שלמעשה מאפשר לצופה לקחת חלק פעיל בקליפ וליצור לעצמו את הגרסה המועדפת עליו. הקליפ נוצר באמצעות טכנולוגיה שפותחה על ידי חברת interlude, אותה הקים יוני ביחד עם שותפו המוזיקלי, ברק פלדמן, בזכותה, זכתה החברה ללא מעט כותרות באתרי חדשות ובעיתונים (בילבורד) ובלוגים נחשבים בתחום המוזיקה. הפיתוח הוא מעין פלטפורמה המאפשרת להפוך קליפים לקטעי ווידיאו אינטראקטיביים, בהם הגולשים יוכלו להשפיע בלחיצת עכבר על עתיד הגיבורים בסרט. למעשה כל פעם שהקליפ ינוגן יוכל הצופה לבחור בדרך אחרת וליצור קליפ אחר מקודמו.

דירוג:
שתף דף זהBookmark and Share

עד כה נכתבו 2 תגובות

  1. רק על אחרים לדבר ידעתי.....
    הקנאה מהשטן היא--------(((((
    אחלה שיר :-))
    (ארדניק, תל אביב)(27/02/2011)
  2. יוני בלוך ממשיך באותו הקו, תמיד באותו הקו, כאילו לא מתבגרים, לא לומדים דברים חדשים על החיים, לא מתרחש מסביבו שום דבר- זה תמיד יוני הילד הנחמד שרוצה שנאמין לו שחייו הם שיעמומון אורבני פתטי. למה הוא לא מאושר? מה רע לו? עם כישרון סביר, אך לא הרבה מעבר לזה, הוא המריא לתוך הסצנה בקלות , קיבל במה, קיבל תקציבים, ביקורות טובות, מקום בעולם הסלבים, ועוד מבלי לראות אפילו יום אחד מחנה צבאי מבפנוכו. "לעשות מילואים רק ליום אחד"? בוא נתפשר על שירות סדיר של יומיים. מה, למען השם, לא מאושר בחייו של יוני יקירנו ונחמדנו? ועוד למען השם אחד- ה-"ש". ה-"ש" המעצבנת הזאת שיש בדיבורו של אדם. למה? מי היה צריך את האות הנוראית הזאת, אשר נשמעת בפיו של יוני בלוך כמו חביתה בזמן הטיגון? מבחינתי, אני נותן ליוני בלוך אישור מיוחד ( בנוסף לפטור ממילואים, שבהמדינה הואילה לחלק לו ) להגיד במקום ה-"ש" הזאת- "ח". אז עכשיו,יוני, אתה יכול להיות מאוחר. רק אל תחיר לנו יותר.
    ( מושיקו)(23/02/2011)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *