להתאבד על אהבה

עדי צ'זרה

מילים ולחן: עדי צ'זרה עיבוד והפקה מוזיקלית: קובי אשרת
4/5

עם ישראל לא יחזה בשידור חי בהתאבדות על אהבה. השיר נפסל להשתתף בקדם אירוויזיון (*), ואולי טוב שכך, כי אילו אני הייתי מאחורי השיר, לא הייתי מבזבזו על תחרות פופ אינסטנט ישראלית לא חשובה כמו הקדם.
אם השיר הזה מתעתד לייצג את הקו האומנותי של עדי צ'זרה – אני אפילו שמח שהשנסון הנפלא המקונן על תום האהבה לא יהיה בקדם אירווויזיון. מה הוא צריך את זה. בואו נחפש מסגרות תחרות יותר מכובדות.
שיר  שמשדר את המיית הלב של סוף האהבה שלה,  כמו שהוא חש אותה.
צ'זרה הלך על סחף סנטימנטלי  רווי תחושתיות נוגה וגואה, מה שיכול להישמע למישהו גם כמניפולציה רגשית, אלא שאצל צ'זרה השיר נשמע מלודרמה לבבית מתוזמרת היטב מצליל הפסנתר בפתיחה לצלילי המיתרים בהמשך. אולי הזוי לשיר ככה היום, אבל מי אינו אוהב אופרה טובה. תפסיקו להיות צבועים. פסטיבל סאן רמו עוד עובד? יאללה תרגם לאיטלקית. נומרו אונו בהליכה. ואל תפרסם את המילים באינטרנט, בטח לא באיטלקית.

אולי האיש הזה הוא קר/ אצלו הרגש הוא עקר מדי/ כבר לא רואה אותה/כבר לא אוהב אותה ./אולי הסוף היה קרוב / ורק קיוותה שיהיה עוד טוב /להתאבד על אהבה
מבלי לחשוב.
זמן – ירפא לה את המחשבות קול – שמזכיר לה זיכרונות
וזה יכאב לעד/ בסוף הלילה תישאר לבד /בלי חיבוק קרוב של איש אוהב./עוד רגע, רק עוד קצת/ והלוואי שיישאר מעט/ מהטעם הכל כך נפלא- /סוף סיפור של אהבה.
על פני השקט יש מקום/ שבו נסדקת התהום, והיא/ שבירה מדי לראות/ שזה נגמר.
ויש מקום אחד קטן/ שמחפש לדעת כל הזמן /אם המקום שנעזב הוא אמיתי.
זמן – ירפא לה את המחשבות, כאן מקומן של הדמעות.
וזה יכאב לעד /בסוף הלילה תישאר לבד/ בלי חיבוק קרוב של איש אוהב./עוד רגע, רק עוד קצת /והלוואי שיישאר מעט/ מהטעם הכל כך נפלא/- סוף סיפור של אהבה.

* שירו של עדי צ'זרה, "להתאבד על אהבה" התקבל לתחרות הקדם אירוויזיון 2011. השיר נפסל ערב התחרות בגלל שהמילים פורסמו באינטרנט לפני התחרות. עדי החליט, למרות הכל, להוציא את השיר כסינגל וקובי אשרת עיבד והפיק מוזיקלית.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות