השיר שזכה באוסקר

רנדי ניומן

הליקון
4/5

We Belong Together בביצוע רנדי ניומן מתוך "צעצוע של סיפור 3" הוא השיר הזוכה באוסקר. מצאתי אותו באלבום Toy Story Music Mania.
היוצר-זמר רנדי ניומן נמצא באלבום הזה בשני שירים נוספים: I Will Go Sailing No More ו – Strange Things. האלבום נפתח בסגנון שונה לחלוטין – רומבה פלמנקו של הג'יפסי קינגס, בלטינית – Para El Buzz Espanol. או – "יש לך חבר בתוכי".
ידעתם שניומן הוא תעשיית פסי קול? אתם צודקים: ניומן זכור לטוב מהליטיו I Love L.A, Short People, Mama Told Me. אולי הוא פחות זכור מ-  6 פסי קול שהלחין עבור "דיסניי פיקסר" מאז "סיפור צעצוע" הראשון של 1995. ניומן יושב חזק על מפת כותבי פסיקול לסרטים, הגם שהוא מוכר נדמה לי יותר מהקריירה הארוכה והמרתקת שלו כיוצר-זמר מאז אמצע שנות השישים. פס הקול הראשון הראשון שכתב היה לסרט Cold Turkey ב-1971 ובהמשך Ragtime ב-1981.
המוסיקה ל"צעצוע סיפור 3" היא סגנון ההלחנה הקלאסי של ניומן לסדרה, אוברטורות מיתרים, לצד שירי מארש, מנגינות סנטימנטליות ורמיזות לניו-אורלינס בלוז ולג'אז. ברור שרומבה פלמנקו כמו של הג'יפסי קינגס הוא חריג. לעומת זאת השיר הזוכה באוסקר We Belong Together קצבי ומתוזמר לכלי נשיפה הוא סגנון ההלחנה האופייני לניומן, רקיד, פאנקיי, קליט, במיטב המסורת שלו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. רנדי ניומן מוסיקאי מחוננן מיוחד מקורי שלצערו תקליטו אנשים קטנים ''תקע אותו'' במשבצת של זמר ויוצר עם הצלחה של תקליט בודד, לאמיתו של דבר עם עוקבים אחרי הדברים שהוא חיבר כולל כל פסי הקול והתקליט הנפלא אני אוהב את אל איי רואים כישרון מיוחד מקומו במוסיקת הפופ והבלדות יהיה בקלסיקה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות