כשנגעת בי

יסמין אבן עם סימה לוין דוכין

מילים: מיכל סנונית לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: יסמין אבן
3.5/5

יסמין אבן הולכת על אלבום חדש שיכיל בין השאר דואטים. כאן – עם סימה לוי דוכין, בלחן לשיר של מיכל סנונית. יש שירים ששווים דואט, כלומר השירה המשותפת היא חלק מקונטקסט. השיר הזה אינו מצדיק 2 זמרות. השת"פ הוא סוג של טרחנות שכנראה נשענת על קונספט האירוח עליו נעולה אבן לקראת אלבומה. טקסט שתואם קול יחיד. כאן – כל אחת לחוד ושתיהן ביחד, אבל, כנראה, אבן זקוקה הייתה לתגבורת כדי לבצע את הטקסט הקצר חזור וחזור.
זו אחת הבעיות בהלחנת שירי משוררים שלא נכתבו להלחנה: המלחין נאלץ לשכפל את השורות לצרכיו המוסיקליים. לחזור על שורות ומילים. לפעמים – אין בכך יתרון אלא מגבלה. מיכל סנונית כתבה שיר קצר לא כדי שהמוסיקאית תאריך אותו. יסמין אבן ניסתה לעשות ממנו מטעם מוסיקלי, ואכן כזה יצא לה קצת מתקתק, כאשר בשיר יש סערת נפשות – "כל העולם עלה על גדותיו/ גופי נפער חלונות חלונות". כאן זה נשמע מלודי להפליא, אבל נטול התפתחות מוסיקלית. הדואט מעקר מפרשנות. מה שאומר: לא חייבים להלחין כל טקסט שקורץ, בטח לא לעשות ממנו דואט.

כשנגעת בי
כל העולם עלה על גדותיו
גופי נפער חלונות חלונות
ומכל חלון התעופפה ציפור לעולם
שאהב אותי
כשנגעת בי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. שטויות במיץ. שיר מקסים, שירה מקסימה והלחנה ועיבוד מצויינים !! מכיר את הכותבים האלה שמשלמים להם כדי לכתוב מספר שורות מצופה, אבל אין להם בעצם כ"כ מה להגיד אז הם פשוט יתחילו שאופן מאולץ למלא את השורות אחת אחת בשטויות, רק כדי לומר משהו ? אז זהו 😉

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות