שירת הקצב וילנה היפה מסיביר

כוכב נולד 9: העונה נפתחה

אודישונים ראשונים
4.5/5

כוכב נולד כבר לא תינוק. בן 9. עונה חדשה. אפשר בלי? הרי כל זב חוטם במרחק חצי מטר מכם הוא זמר או זמרת. השכנה של השכנה ממול. הדודה של הדודה מחדרה. איך לא ידענו שהיא זמרת. רק צריך "מלשינון". אז יש השנה גם "מלשינון" ולא מטעם מס הכנסה. תלשינו על השכן שלכם.
שירת ההמון שבקעה מבנייני האומה. אלפים שהגיעו לאודישונים. עם ישראל רוצה להיות זמר או זמרת, רוני דלומי או שלמה ארצי.
איך ממציאים את האירוע הלאומי מחדש? אמרנו – מלשינון (שגילה את אופיר דניאל מירושלים). גם מגיעים לבסיסי צה"ל, יענו כוכב נולד הולך למילואים. שופטים חדשים: יאיר ניצני – הומור, שנון. אחלה. מירי מסיקה vs  מרגול בקטע מחניף של מלחמת תרנגולות לטובת המדרוג. (מרגול: "שתי זמרות שלא גוססות אחת על השנייה" "מניירות: מירי מסיקה המציאה את המניירות, רשמה אותן במשרד הפטנטים")
מה עוד חדש? שופטים בוכים. מזמן לא זלגו בכוכב נולד כמויות כאלו של דמעות של שופטים. שופטים בוכים? אותי זה נורא הצחיק. מי שלא ראה מרגול שופכת דמעות עם שחר כרמי מכרמיאל – לא ראה בכי. מה בכי – געיות.
הבכי של השופטים התחיל עוד עם ארז שמואלי, בן 44, אב -ל-4, הקצב המזמר, ששר "ירח" של שלמה ארצי כמו שנסונייר. כלומר שיחק אותה פרשנות מרגשת, שירה בוגרת, רגש + אינטליגנציה מינוס מניירות. "שפכת לאגר", אמרה מרגול לצביקה, אחרי שהוא ניתח את שירת הקצב. הפכתי והפכתי כדי להבין למה התכוונה הגברת, ב"שפכת לאגר" והנה הממצא: לשפוך לאגר – מסב במנוע (בגרמנית) – משמעו – הגולות במסב נטשו אותו ("נשפכו") והמסב נהרס. והתרתי משמע של הביטוי: לקוח נדמה לי מהרפרטואר של הגשש החיוור. ומשמעו, הרוס. מי ששפך לאגר הוא הרוס.
שופטים הרוסים בוכים. כאמור, שיא סצנת ההתמוטטות – הופעתה של שחר כרמי מכרמיאל, נערה מאומצת מכפר הנוער נירים בגרסה ל"כשאת עצובה" של עמיר בניון. חוויה מטלטלת לשתי התרנגולות, וטוב שניצני הרגיע.
וגם ילנה אליאייב מדימונה, או כמו שצדי צרפתי אמר עליה: אי אפשר לשמוע אותה כשמסתכלים עליה. (מרגול: "העיניים הם שלך, או בהשאלה?") אבל כשהיא שרה "חברה", להיט של ריטה, הבנת שזה לא רק העיניים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. הרסו את המוזיקה עד הסוף
  בדרך של כוכב נולד אפשר לעשות:
  *מנחה נולד
  *שחקן נולד
  *צייר נולד
  *רופא נולד
  *מורה נולד
  *מנתח מוח נולד
  *מורה נהיגה נולד
  *רופא שיניים ועוד ועוד…………………………. סוף
  אין לתוכנית הזאת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות