הרווסט

ניל יאנג

5/5

מגזין הרולינג סטון  בחר בו  עפ"י משאל קוראים כתקליט הטוב ביותר של ניל יאנג.  האלבום יצא ב-1972, אחרי פירוק "קרוסבי, סטילס, נאש ויאנג".  השיר הכי מזוהה מהאלבום הזה הוא Heart Of Gold, שיצא גם בסינגל. זהו  אחד האלבומים הבולטים של זרם ה"סופט רוק" בשבעים (ג’יימס טיילור, לינדה רונדסטאט, קרוסבי, סטילס ונאש) הסאונד הוא מאוד אמריקני – גיטרות Steel (מיתרי פלדה) , גיטרת סלייד, בנג’ו וגם לינדה רונדסטאט כזמרת ליווי.  שירים רבים שהתמקדו ביחסים שבינו ובינה. קו האווירה שעובר לאורך האלבום – מצב רוח מלנכולי, הגם שהשירים אינם דפרסיביים.
ניל  יאנג לא היה בראש אחד עם טרנד הקאונטרי ששטף אז את אמריקה., וכאן הוא נעזר בהרכב מצוין שנקרא  Stray Gators, שכלל את נגן הפדאל סטיל גיטאר, בן קיית'.  
בשיר שנקרא "האם אתה ערוך  לקאונטרי" הצליח יאנג לבטא את יחסו למיינסטרים  של הקאונטרי מיוסיק שמקורו בנשוויל.  יאנג נשמע  ייחודי בכול: בנגינת הגיטרה, במילים ובמוסיקה. בשירי הרוק. כדאי להקשיב לשיר אחד, (
Words (Between the Lines of Age  כדי להבין את ייחודו.  ועוד שיר אחד: "המחט והנזק" – על חבר שהסמים גמרו אותו. כמה רגש טהור קיים באלבום הזה. 

בוידאו: ניל יאנג שר את Heart Of Gold כשנה לפני צאת האלבום. רגע וחצי של שעשוע ומבוכה: יאנג מחפש את המפוחית המתאימה לשיר.

ניל יאנג – שירים מ- Harvest

Neil Young – Harvest

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. זוהי ללא ספק אחת מיצירות המופת של ניל יאנג, חברת ההקלטות שבה הוא חתום רדפה אחריו שנים בבקשה שיקליט המשך לו ועד ל-Harvest Moon, לא פחות מ-20 שנה אחרי הוא הסכים. מי שאוהב את היצירה הזאת כדאי שיאזין ל-Deja Vu של קרוסבי סטילס ונאש בתקופה שניל יאנג היה איתם. היצירה הזו שלהם מאותה תקופה ופחות או יותר באותו ראש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות