ההופעה

טוויילייט סינגרס Twilight Singers

רידינג 3 ת"א
4.5/5

איזו עוצמה יש לסולן הזה. "טוויילייט סינגרס" הם קודם כל דולי, גרג דולי. מסולני הרוק המרשימים ביותר ששמעתי. דולי, אחד האייקונים של האינדי באמריקה, הקים בשנת 1986 את ה- Afghan Whigs, אחת מהלהקות הבולטות והמשפיעות ברוק האלטרנטיבי האמריקני, לצד שמות כמו Pixies , Smashing   Pumpkins, ו- Pavement. במקביל לפעילות ה- Afghan Whigs הקים דולי את ה- Twilight singers, בתחילה כפרויקט צדדי, אשר הפך בהמשך ללהקתו המרכזית. אחרי ההופעה מבינים מדוע.
19 שירים שהתפרשו על כל אלבומיהם הקודמים. שירים חדשים כגאנשוטס,  און דה קורנר נשמעים מותאמים לישנים בהפקה המוסיקלית המהודקת, שירים כ – Bonnie Brae,, The Killer, Annie Mae וגם Forty Dollars, כולם מגיעים מהעוצמות של גרג דולי, נתמך במולטי אינסטרומנטלסיט ריק ג'יי נלסון (כינור) בבסיסט סקוט פורד, והגיטריסט Dave Rosser.
דולי וה-Twilight Singers הגיעו לרידינג במסגרת סיבוב הופעות עולמי לאלבומם החדש "Dynamite Steps", אלבום שנרקח במשך 5 שנים אחרי "Powder Burns". האלבום נוגע בקו הדק שעובר בין חיים ומוות, בין חגיגה וחידלון. המוסיקה אלקטרו רוק קודר שבודק את הצדדים האפלים בנפשו של האדם. אלבום מאוד מהודק, מכניס למנהרתו האפלה של דולי.
מי שלא הגיע מוכן – הסיכויים לעקוב אחרי הטקסטים שעוסקים בחיטוט בנשמה קלושים. על הבמה הם מקבלים עוצמות מוחצנות-פיזיות אמוציונאליות. השירים בהחלט יוצאים מהחדר את הקהל. הרכב רוק מהמשובחים ששמענו כאן, כאמור בזכות הסולן העוצמתי והמיוחד גרג דולי. כשהוא מתחיל לשיר, לעולם אינך יודע לאן יגיע. לדולי יש את הקטעים האסוציאטיבים הכאילו קלילים האלה כשהוא מצטט מתוך שירים מוכרים כמו "עוד לבנה בחומה" של פינק פלויד או Cold As Ice של פורינר. הנוכחות שלו כל כך דומיננטית, השירה שלו כל כך אמוציונאלית שהיא משאירה את חברי הלהקה חזק מאחור. מצד שני, התרומה של הנגנים לדולי עצומה.
דולי מקרין רצינות כאיש רוק יצירתי, עובר מקדמת הבמה כשהוא מחליף גיטרה בקלידים . אין פה שום התחנחנות. אין חיוך מיותר. הרכב שבא לנגן רוק, למעשה, להעניק משמעות מחודשת, אותנטית, למושג אלטרנטיב רוק.

הרכב:

Greg Dulli– Vocals, Guitar, Piano
Scott Ford– Bass
Dave Rosser– Guitar, Vocals
Greg Wieczorek– Drums, Vocals
Rick Nelson– Piano, Organ, Synth, Violin

. שירים:

Last Night in Town
Fat City
Beginning Of The End
Forty Dollars
She Was Stolen
Don't Call
Too Tough to Die
Love
Annie Mae
Bonnie Rae
Martin Eden
Teenage Wristband
All Of The Lighs
Candy Cane Crawl
Never Seen No Devil
Dead to Rights
The Killer
Gunshots
Esta Noche


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות