בואי אמא

עמיר בניון

ביוטיוב
5/5

עמיר בניון שולח מהאולפן רגעים קסומים של "בואי אמא". צריכים אולי להתרגל למציאות חדשה ששירים מגיעים לא באמצעות הפצה רגילה (סינגלים, יחצנים, חברות מוסיקה, הורדות סלולר) אלא ברשת (פייסבוק) או ביוטיוב. בניון מספר כי את השיר מזכיר לו ילדות, למעשה – שיר שאסתר בניון השמיעה לעמיר הקטן.
נתחיל בטעויות: את השיר לא הלחין יוני רכטר, כפי שמציין בניון. לאה נאור לא כתבה את המילים, אלא תרגמה מרוסית. אם לדייק, אז המילים הם של קונסטנטין ואנשנקין. לחן: אדוארד קולמנובסקי. תרגום: לאה נאור. בגדול – מסוג השירים הרוסיים שיש מכנים אותם "עממיים", לכן הוא אינו מזוהה עם ביצוע אחד מסוים. שרו אותו אסנת פז, שולה חן, הגבעטרון, ירדנה ארזי, שימי תבורי ועד ולדי בלייברג בכוכב נולד.
ואחרי שעשינו סדר, אפשר לחזור לביצוע של עמיר בניון: בשלוש מילים: גאל את השיר. אם יש מי שמעניק לשיר הזה חיים חדשים, זה בניון: אין זה משנה כלל מה הז'אנר. במקרה, בניון עלה על שיר רוסי. הביצוע שלו בליווי פסנתר בסלסולו הבלעדי – מעניק לנו את ה"בואי אמא" הכי חזק ומרגש  לשיר הזה. כמה פרשנות יכולה להחיות שיר ישן, להפוך אותו מפולקלור לשיר אישי מרטיט, וכדי להדגיש את האישי – מפנה עמיר את השיר ממש תוך כדי ביצוע לאמא שלו – "את שומעת אמא?" העוצמות התחושתיות שעמיר משדר בשיר הזה עולות לא רק על כל הביצועים הקודמים לשיר הזה, אלא על על כל שירי האמהות ששמעתי עד היום. כל מי שחושב על אמא – שיקשיב לביצוע הזה. אין עליו (ביצוע למטה – מהיוטיוב)

כל האור מזמן הלך לו,
אל תלכי פתאום גם את.
בואי אמא, בואי אמא,
בואי שבי איתי מעט.

בעצים מכה הרוח,
וידייך כה חמות.
אל תלכי, ספרי לי אמא
איך באים החלומות.

אם פתאום מלאך יופיע,
אל חדרי יבוא בלאט,
בואי אמא, בואי אמא,
ותיראי אותו גם את.

לא, איני פוחד בחושך,
ואיני רועד בכלל.
בואי אמא, בואי אמא,
שבי איתי עד שאגדל.

מלים: קונסטנטין ואנשנקין. לחן: אדוארד קולמנובסקי. תרגום: לאה נאור

עמיר בניון – בואי אמא

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. יוסי לא לחינם בחרת להתעלם משאר הסינגלים ששיחרר בניון דרך הרשת כגון: פפראצ',י חרטא שירים נכתבו והולחנו ע"י עמיר בניון ולא לחינם ובחרת לבקר דווקא את השיר הנ"ל מעניין למה?!

    נ.ב
    כששיר הוא שיר טוב כדוגמת השיר הנ"ל, לא צריך יותר מדי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות