דוד לביא, ירושלים

כוכב נולד 9

שלב האודישנים
4.5/5

יש רגעים שאפשר לסגור את הבסטה: נמצא הכוכב כבר בשלב האודישנים. למה להטריח עד סוף הקיץ, מחנה אימונים, התקוטטויות בין מרגול למסיקה, לטחון את התוכנית עד דוק כדי להפיק הרבה אבק רייטינג. יש זמר, יש כוכב, תנו לו פרס וחוזה הקלטות, ויאללה נשחרר ונשתחרר.
צחקתי עליכם. הצחקתי אתכם. אני יודע. ואני יודע גם שאני אמשיך לראות ככל הנראה כוכב נולד, לא רק משום שנגזר על מי שכותב על כוכבים להתעניין מה קורה שם בשמיים, אלא משום שהסקרנות לפעמים הורגת (תרתי משמע)
אבל מה: לא בוער שומדבר. אני נותן ל"מקס", ידידי הטוב ביותר בשנתייים האחרונות, להקליט את כל הסדרה, ומדי פעם, מריץ עם דילוגים במהירויות כפולות ומחומשות על כל מה שלא צריך כדי לראות ששומדבר גדול מאוד לא קרה מאז מארינה, שהזייפנים למיניהם, גם הגרועים שבגרועים, מקבלים זמן מסך (אחד הצהיר שחשוב לו להיות "מפורסם" יותר מאשר זמר. הבנתם את זה?) רק כדי שאפשר יהיה לצחוק מהם ולכסח להם את הצורה, שמרגול ממשיכה לשחק אותה בחידושי לשון תוצרת בית (תרשמו – "חרקוש" שנאמר על החרקשן מאשדוד, עידן חיים המתמחה בחיקוי אייל גולן ומשה פרץ, המכונה ע"י מרגול גם "ממזר ים-תיכוני") ולבחון כל סלסול לגופו, מזרחי אסלי או מזרחי מרוח בשוקולד.
אז במדינת הסלסול, שבה כל שכן שני ממול, מביא אותה  "סלסול מזרחי", מחפשים סתם זמר שיודע לשיר, שהסלסול אצלו לא העיקר, שלא חושב שהוא אייל גולן או משה פרץ הבא.
יסלחו לי כל המעודכנים, אבל כיוון שאני מריץ הקלטות ישנות, אבשר לכם באיחור-מה על הכוכב הנולד שלי לעת זו, ונדמה לי שגם משולחן השופטים יכריזו על דוד לביא מירושלים (דתי בעבר,שגדל בבני דרום), ששר את "מבול" של רונה קינן. זקנזקן, יופיוף עדין מראה-עיני-תכלת, ובעיקר ההגשה שלו שהיא הגשה של זמר ישראלי בעל אוריינטציה של זמר רוק ייחודי מתוצרת לא מקומית. מסיקה הזכירה את טום יורק. לא בטוח, אבל בסביבה. צדי טען, שהוא עולה אפילו על המקור של רונה. לא עולה, אבל הפרשנות לוקחת את "מבול" למקומות אחרים, מיוחדים. השירה לא לחוצה, לא "מתנפלת" על השיר, לא מלודרמטית מדי, לא רצה לפני המילים. מרגול אמרה, שזהו הזמר שהיא הייתה הולכת לראות הופעה שלו. אז גם אם אינה יודעת מיהו טום יורק – באמירה הזו כיוונה למקום הנכון.
אגב, הופעות. בחיים שלי לא ראיתי הופעה שלמה של מרגול. יש סיבה?

דוד לביא כוכב נולד 9

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אם בשאלתך האחרונה אתה מתכוון אם יש סיבה לטרוח – אז לא. הופעותיה מכוערות כאמרותיה הגסות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות