לזכרו של משה בן דור

אַסתָר שמיר שרה

5/5

השירים שיתנגנו בימים הקרובים מייצרים את העצב הקולקטיבי, אבל נוגעים חזק גם בעצב והטראומה האישיים. אין כמו שירים עצובים להמחיש  את האובדן, גם לחבק את הצער על בחור צעיר יפה תואר שלא הספיק לחיות.
אסתר שמיר כתבה "חצי חיים אתה חבר שלי" בשיר "היא שרה" לזכרו של משה בן דור, שנהרג במלחמת יום הכיפורים. 
וכך מספרת אסתר: השיר הזה נכתב לזכרו של חברי הטוב משה בן דור ז"ל שנהרג במלחמת יום הכיפורים. במלחמה במסגרת להקת הנח"ל, צורפו אלינו להקת כוורת ובוגרי הלהקה מתקופות שונות. נסענו לשטח לשבועות ארוכים של הופעות. לפעמים 7-10 הופעות ביום ממש בקווים הראשונים, במוצבים, בבסיסים, סופגים את כל מראות הקרבות ותוצאותיהם וממשיכים לשיר מול עיניהם הפעורות של החיילים.
"לסיני היינו טסים פעמים רבות במטוסי תובלה. חוויה אחת שלא אשכח: מיד עם הנחיתה הראשונה שלנו ברפידים התחילו להעמיס במהירות ארונות של חיילים שנהרגו במהלך הקרבות. כנראה שנאטמתי כדי לתפקד. כנראה שמשהו קרה והצלחתי להדחיק את מותו של משה לשנים ארוכות. בדיסק שיצא ב – 2003 כתבתי עליו את "שמים בוכים", והשנה "הגיח" לפתע השיר הזה. 35 שנים אחרי..אני רוצה להקדיש אותו לכל חברינו ממחזור 1973 שנהרגו ולכל משפחותיהם.אני לא יכולה להבין בעצמי מדוע השיר מגיע כל כך באיחור. אבל כנראה זה הזמן שלו. אני מאחלת לכולנו שלא יהיו עוד מלחמות,שלא נדע עוד צער".

מילים ולחן: אסתר שמיר, עיבוד ונגינה: עדי דגני

כי האדם עץ השדה – שירים לזיכרון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות