חוזרת

קראוון Caravan

רידינג 3 ת"א
4/5

תזכורת: ההרכב האגדי הופיע כאן לפני שלוש וחצי שנים. תודה למי שמחפש בשבילנו מוצגי רוק (מתקדם) פרה-הסטוריים, אחרת מי היה יודע שהרכב כמו קראוון אינו שוכן כבר במוזיאון הרוק הבריטי. והנה, חי וקיים, אפילו בועט בעיטות קלות.
מי שהגיע לרידינג יכול היה גם לפגוש את הגרעין הקשה של חובבי פרוג רוק, ששומרים אמונים לז'אנר, שעושה לעיתים שריר פה ושם, לא להקות ענק מהתקופה, אבל איזה הרכב של פנסיונרים שמתרפקים על עברם וגם נותנים לכל ילד שלא נולד אז, אבל גילה את המוסיקה הזו במשך השנים, הזדמנות להרגיש שהוא נפגש עם הדבר האמיתי, או לפחות עם חלקו.
אז הנה קראוואן, הרכב בריטי שעבר את גיל הארבעים, עדיין מצליח לשרוד למרות השינויים שהלהקה עברה במהלך כל השנים ולמרות שמעולם לא היתה הצלחה מסחרית מסחררת. אתה יכול להבין את ההתעניינות ברוק מתקדם מהסוג הלא דינוזאורי של ג'נסיס, יאס ואמרסון לייק ופלמר,  אבל לא את הביקוש (לא היסטרי) ללהקה המשתייכת לסצינת המוסיקה של קנטרברי מהשישים שבעים.
יכול להיות שזה האלבום In the Land of grey and pink שעדיין מעניק לה אורך חיים, אולי מגמה נוסטלית להחיות את הצליל המיוחד והמוזר של אז, אבל אולי ובעיקר משם שקראוואן נשמעת עדיין כהרכב יחיד במינו. פאי הייסטינגס (גיטרה, שירה) דמוי ביל קלינטון, היחיד ששרד מההרכב הראשוני של קראוון, די צורח בגבוהים (איבד קולו) אבל בנמוכים עדיין זה הצבע הרך והיפה. ג'פרי ריצ'רדסון – בויולה, חליל צד, גיטרות, כלי הקשה כמו כפות חשמליות (כן, Spoons) ומספריים ענקיים הוא הרוח החיה והפעילה, יאן שלהאס, לשעבר Camel מצוין בקלידים.
אהבתי את קראוון בקטעי הנגינה נטו. השירה פחות הלהיבה.השילוב המלודי של רוק ג'אז, פסיכדליה ופולק עדיין מרתק, מהלכים הרמוניים מיוחדים, שירים מתובלים בהומור בריטי. מבחינה זו, קראוואן משחזרת היטב את המבנים שלעיתים נשמעים מעין ציור מוסיקלי עתיר גוונים מלודיים, גם רוקיים, גם קלאסיים, וזו עדין מוסיקה יצירתית של חידוש וראשוניות, שאומרת – מה חבל שהרוק המתקדם הוא היום בעיקר תחביב לחובבים נוסטלגיקנים. אם היה ממשיך לחיות כמו רוק כבד, למשל, – החיים התרבותיים שלנו היו נראים יפים יותר.

שירים: memory Lain Hugh, Head Loss, Why why why, Golf Girl, Smoking Gub, nauthorised B/ Fast Item, Nightmare, Hello Hello, Give Me More, Fingers In The Till, I'm On My Way, Nine Feet Underground, Love To Love You

פאי הייסטינגס – גיטרה, שירה , ג'פרי ריצ'רדסון – ויולה, חליל צד, גיטרות, כלי הקשה , יאן שלהאס – קלידים , ג'ים לברטון – בס , מארק ווקר – תופים, כלי הקשה

קראוואן Caravan קטעים מההופעה

Caravan Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות