לשבור המעגל Breaking The Cycle

מרבין Marbin

מונג'ון Moonjune
4.5/5

אני נתקל בהרכב המצוין הזה בפעם הראשונה. עשיתי גוגל, כי המוסיקה ששמעתי – רוממה את רוחי. פיוז'נים מלודיים מענגים, תזמורים נפלאים, דימיון. הגוגל הביאני אל ביתם הוירטואלי, ובו יסופר סיפורם של דני מרקוביץ' – סקסופוניסט ודני רבין – גיטריסט, שני מוסיקאים ישראלים (לא סתם הדגש, כי בחו"ל הם מוכרים יותר מאשר כאן) ונגנים עתירי השפעות, שקבעו כי עתידם המקצועי לא יתחיל מכאן אלא משיקאגו.
2009 הייתה השנה בה יצא האלבום הראשון., שנקרא בפשטות Marbin, זכה לשבחי מבקרי הג'אז. הפעם, אלבום מס. 2, מרקוביץ' ורבין מוצאים עצמם משתפים פעולה עם זוכה הגראמי (7 פעמים) פול ורטיקו Pual Wertico איש התופים וההקשה כדי להשיק את האלבום הזה – Breaking The Cycle. וצלע רביעית חיונית – נגן הבס, Steve Rodby המוכר מפט מת'יני גרופ

דיסק שגדל  משמיעה לשמיעה. בולטת הורסטיליות של היוצרים שאינם מסמנים גבולות –  ג'אז, אמביינט, השפעות ים-תיכוניות, פרוג-רוק, הקצב השחור, המלודיות המקוריות ה"אירופאיות" המופלאות. "מארבין" ממלאת את המושג musicianship בתכנים של מרקמים יפהפיים, זורמים באפיקים שמחזירים לימי הזוהר של הפיוז'ן, בחיבור שבין מנגינה לאימפרוביזציה, של הליכה בשבילים סגנוניים שונים, ועם זאת נשמעים הרכב אחד, של צלילים שאינם דורשים מילים, בנגינה מהודקת, זורמת. וכששומעים מילים בשיר המסיים Winds Of Grace, בקולו של האורח דניאל ווייט, הן מוסיפות לעוצמות הריגוש בשילוב הזה בין פולק לצלילים שפעם קראנו להם רוק מתקדם.

Marbin Breaking The Cycle

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות