מסיבת עיתונאים

דיפ פרפל Deep Purple בישראל

0/5

על ההתחלה מישהו קפץ עליהם עם שאלה פוליטית. למה כל זמר או כל להקה שמגיעים לפה חייבים לענות תשובה בשביל כותרת בעיתון. מה אתם חושבים על המצב במזרח התיכון? וגם: האם ארגונים לא ניסו ללחוץ עליכם לא להגיע לכאן? נו, די עם זה. מי הזמרים האלה שצריכים הביע דיעה על נושאים פוליטיים?
איאן גילאן מנומס כדי להעניק תשובה ארוכה. בלאק סאבאת', הלהקה שהוא שימש סולנה בעבר, חטפה ביקורת בזמנה על הופעה בסאן סיטי בדרום אפריקה. איאן פייס דיבר על המחתרת האירית, ועל כך שהם הופיעו ממש סמוך למהומות בבנקוק, ושגם בתוך הלהקה יש חילוקי דיעות. וחוץ מזה – העובדה שהם מופיעים במקום מסוים לא אומרת שהם תומכים בשלטון המקומי.  גילאן אוהב לתת את הדוגמא של טוני בלר.
מה אתם רוצים מכמה דיפ פרפלים קשישים שמסובבים גלובוס ונוסעים לבלות בעולם, ונבהלים כשהם שומעים פיצוצים באוויר, עד שמתברר להם שאלה זיקוקין לכבוד יום העצמאות. רוג'ר גלובר (בס) מהכי ותיקים דפק נפקדות, אבל איאן גילאן הסולן, שבאוגוסט יהיה בן 66 הגיע, וגם איאן פייס המתופף. מהחדשים יחסית – דון איירי בקלידים, סטיב מורס הגיטריסט, שאנחנו זוכרים לו חסד מההופעה הקודמת של דיפ פרפל בקיסריה ב-2009.
תנו לי לנחש, שהדיפ פרפלים ממסתובבים היום בעולם מסיבה נורא פשוטה: כלכלית באה עדנה ללהקה הותיקה, ששרדה למרוץ השינויים ובשורותיה מאז הוקמה בהרטפורד אנגילה ב-1968. זו הסיבה שחבריה יכולים לדבר בפעם הראשונה על יציבות.
הנוסטלגיה חזקה יותר מכל חידוש. חברי הלהקה לא עושים גם שום ג'סטה כלפי איזושהי תגלית ענקית. במכונית יש מי שמאזין למוסיקה קלאסית לפסנתר. איאן גילאן אוהב דיסק של גיטרת פלמנקו. ג'אז, בלוז. הוא אגב פרש בלהקה ב-1982,אחרי בעיות במיתרי קולו, וכשהחלים הצטרף כסולן ל – בלאק סאבאת'.
אם לעשות "צדק הסטורי" עם הלהקה – אסור לשכוח שמות כמו ריטשי בלקמור, אחד הגיטריסטים הטובים בהסטוריה של הרוק, גון לורד, הקלידן האגדי.
מוסיקה? תחשבו על כל הגלגלולים והשינויים, והדיסקים השונים, ממוסיקה קלאסית עם הרויאל פילהרמוניק ב-1969, שהיום הם מתבדחים של חשבונה, רוק פרוגרסיבי ועד מה שנקרא רוק כבד. והנה הם עדיין כאן, יביאו שוב לקיסריה את העשן על המים.

איאן גילאן Ian Gillan שירה
רוג'ר גלובר Roger Glover בס
איאן פייס Ian Paiceתופים,
סטיב מורס Steve Morseגיטרות,
דון איירי – Don Aireyקלידים.

Deep Purple – מסיבת עיתונאים

Deep Purple Press Conferece

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות