דנג'ר מאוז danger-mouse ודניאל לופי Daniele Luppi

רומא Rome

הליקון
4/5

הפתיחה רויית האווירה של שיר הנושא (Theme Of Rome) בקולה האופראי השמיימי והדרמטי של זמרת הסופרן אדה דל'אורסו, המוכרת כקול המרטיט מפסי הקול של אניו מוריקונה, מלחין מערבוני הספגטי, ובמיוחד מ"הטוב, הרע והמכוער" מלפני כ-45 שנה – אינה מרמזת על ההמשך.
ספגטי? איפה אנחנו? האלבום הזה מתחיל ב-2004 בפגישתם של בריאן ברטון המוכר בשם Danger Mouse והמלחין-מפיק האיטלקי דניאל לופי. ברטון יצר בזמנו סערה תקשורתית סביב אלבומו Grey Album הוא עבד עם הגורילז על אלבום המולטי פלטינה Demon Days. בין הפרויקטים היותר בולטים שלו – Gnarls Barkley.
לופי, מלחין מוסיקה לסרטים, קצר שבחים על האלבום Italian Story, אלבום הוקרה למוסיקה הסינמטית שעיצבה את ילדותו.
השניים יצאו מאהבה למוסיקה שנכתבה לקולנוע האיטלקי, כשהם מחברים נגנים שהיו מעורבים ביצירת המוסיקה למערבוני הספגטי כמו "הטוב, הרע והמכוער", Once Upon a Time in the West. בהצדעה למוסיקאי אניו מוריקונה, כשהם מנסים ליצור מוסיקה בסגנון השישים/שבעים ללא אלקטרוניקה ומוסיקת מחשבים.
הזמרים המשתתפים – ג'ק וייט בשיר היפהפה – The Rose With The Broken Neck שיר שהוא עצמו כתב לו את המילים. וייט משתתף בשני שירים נוספים – Two Against One והשיר המסיים The World. "הצד הווקאלי" הנשי של האלבום ששרה את Season's Trees, את Black ואת Problem Queen.
על אף האיכויות הסינמטיות שלו, "רומא" אינו פסקול לסרט דימיוני, אלא אלבום פופ מורכב ומגוון, עשיר בניגודים מוסיקליים, שינויי אווירה, תזמורים מהפנטים, שילובים של ישן וחדש (גם בהפקה המוסיקלית), אלבום שכולו יופי ייחודי.

בתמונה האמצעית – ברטון ולופי עם ג'ק וייט ונורה גונס

Roma Danger Mouse Daniele Luppi

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות