ההופעה

יעל נעים

רידינג 3 ת"א
4.5/5

פרח אדום בשערה, שמלה לבנה כשל כלה בחתונת כפר. ערב טוב תל אביב, היא אומרת ככוכבת שבאה להופעות. ובאמת, תל-אביב היא נקודה על מפה בשביל יעל נעים. בסיס היציאה פריז, שם היא קיבלה גם את ההודעה על בחירת לזמרת השנה בצרפת. תל-אביב זה "הי אמא, היי אבא" וגם ההסבר ל – Come Home , השיר השלישי בערב. משהו כמו: ההורים שלי עדיין מחכים שאני אומר להם: טוב, צדקתם, פריז לא בשבילי, אני חוזרת הביתה. אז אם ההורים של יעל נעים עדיין מקווים, לפי ההופעה ברידינג – תשכחו מזה. הגוזל שלכם כבר מאוד רחוק מהבית.
העברית שלה חמודה, מרחיקה מהבית, מתובלת בצרפתית, מין תמימות קצת מצחיקה שכזו שאומרת – אני מבינה שאתם לא הכי מבינים מה אני אומרת, אבל אם תקשיבו לשיר – תבינו. ואז השיר בכלל – באנגלית. כור ההיתוך שנקרא יעל נעים מתחיל מהורים ממוצא תוניסאי, נולדה בפריז, עלתה ארצה (רמת השרון), זמרת בתזמורת חיל האוויר וחזרה לפריז. דירה שהפכה לסטודיו. מכאן יוצאים אלבומיה. הראשון "יעל נעים" נמכר ב-800,000 עותקים. הקהל המתין ללהיט בגדול מתוכו – New Soul.
השני, יפהפה, She Was A Boy – לשמו התכנסנו. שרה בעברית, צרפתית ואנגלית. מסלול שאומר: אל תנסו להגדיר אותי.
אל תנסו להגדיר אותה. היא פופ, פולק, רוק, ג'ז, ניו-סול. רב-תרבותית. כל שיר יפתיע מחדש. הצוות על הבמה ראש אחד. במיוחד האיש שלה ליד התופים – דויד דונסיין, נגן רב-כלי, שותף לכל, גם לחיים.
היא פתחה ב – My Dreams. שיר בסגנון נאמר ניו-אייג'י. מ – She Was A Boy נושבת רוח ים-תיכונית. Never Change משנה את כיוון הרוח לבלוז. – I Try Hard, אינטימית, פיוטית. Today – בלדה נוגה ומהורהרת – בביצוע תחושתי נוגע מאוד – מביעה את שברון ליבה על חיפושי האושר במשך שנים (I Was Crying For More) בליווי פסנתר ותזמורת. יפהפה. Mystical Love – עוד צבע מויסקלי אצל נעים, סגנון טורי איימוס. Game Is Over באותה רוח מלנכולית, בקול תחושתי ששואב ממעמקי התחושה שמתחת למיתרים. אבל היא יודעת להעביר הילוך לקראת סיום להסיר נעליים ולצאת במחול. ב- Stupid Goal היא שרה לפעמים אני חשה שאני רודפת אחרי מטרות טפשיות, ההיפך מדכדוך – חיוך מאיר על הפנים, קצב מצוין, שירו איתה, מחאו כף. שירו איתה גם בהדרן "ניו סול". איפה היא הייתה היום ללא השיר הזה, חשבתי לעצמי כשהיא העבירה מקרופון לקהל, מסוג השירים שמקצרים את הדרך לתהילה.
הייתי בהופעה שלה ב-2008 באמפי וואהל. יש מקום להשוואות. על העידון והאלגנטיות של אז אפשר להוסיף היום ליריות נוגה, פתיחות וגם – Show, והכל – מגיע ממנה, מהאישיות שלה, מהמוסיקה האותנטית שלה.

שירים: My Dreams, Umbrella, Come Home, Never Change, She Was A Boy, Paris, Today, I Try Hard, Go To The River, Mystical Love, Stupid Goal, Man Of Another Woman, Game Is Over, Findus, Puppet, New Soul.

יעל נעים – מסיבת עיתונאים, מאי 2011

יעל נעים – קטעים מההופעה

Yaek Naim Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות