הקוסם מארץ עוץ

The Wizard of Oz

2011 London Palladium Recording
4/5

לשמוע לפני או אחרי? הוצאת האלבום ממש במקביל לעליית ההפקה התיאטלרית החדשה של אנדרו לויד וובר למחזמר הקלאסי שהוצג לראשונה בסרט של אם.ג'י.אם מ-1939 בתוספת שירים חדשים של וובר, מאפשרת לבדוק בדיקה ראשונית לפני שמזמינים כרטיסים לפלדיום בלונדון. ההקלטה הכמעט מלאה – עם הצוות המקורי, 25 קטעים עם מייקל קרופורד בתפקיד משולש (כולל הקוסם עצמו) ודניאל הופ (מגלמת את תפקיד דורותי גייל, אותה גילמה בגרסה הראשונה ג'ודי גרלנד), ובסך הכל 36 משתתפים.
לפי מה שאני שומע – בשורה לקהל השמרני: אנדרו לויד וובר, גדול כותבי מחזות הזמר המודרניסטים בארבעים השנה האחרונות אינו מנסה להמציא את הגלגל מחדש, כלומר – אין כאן שום יומרה לחדש (נשמע אנט מודרניסטי) אלא בעיקר ריענון בעיבודים (המשותפים לו ולדיוויד קולן) שמעניקים עוצמה מחודשת למוסיקה המקורית. השירים החדשים אותם כתב עם טים רייס, שותפו לרבות מיצירותיו הגדולות. משתלבים בין השירים הישנים.
לשמוע לפני או אחרי? בלונדון מחזות הזמר טובים יותר, אבל מי שלא יהיה שם הקיץ וגם אוהב מושבע של מיוסיקאלים – יכול להתחיל עם הדיסק הזה במהדורה מפוארת המכילה גם את כל המילים בספרון שמקביל לתוכנייה.

*"הקוסם מארץ עוץ" (The Wizard of Oz) הוא ספר ילדים הראשון שנכתב בסדרת ספרי עוץ, מאת ל.פרנק באום הספר, ששמו היה "הקוסם המופלא מארץ עוץ", יצא לאור לראשונה בשנת 1900. על בסיסו הופק סרט מוסיקלי ב- 1939 עם שירים מאת הרלן והרבורג בכיכובה של ג'ודי גארלנד. הסיפור הוא סיפורה של על דורותי, נערה אמריקנית מקנזס שבמהלך סופת טורנדו מגיעה לארץ אגדות צבעונית, ויוצאת למסע יחד עם חבריה שמצאה בדרך, שלכולם, בדיוק כמוה, יש מטרה להשיג. הדחליל שצריך שכל, איש-הפח שצריך לב, האריה שצריך אומץ. ודורותי שרוצה להגיע הביתה.
למרות הדעה הרווחת, הסרט לא היה הראשון בתקופתו ששודר בצבע, אולם אפקט הצבע נוצל היטב בסרט: פרק שהותה של דורותי בקנזס צולם בשחור-לבן, ואילו משדורותי הגיעה לארץ עוץ, ארץ האגדות והמכשפות, – הפך הסרט צבעוני.

הקוסם מארץ עוץ 2011 בפלדיום בלונדון

The Wizard Of Oz Andrew Lloyd Webber

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות