ואולי

אלון גל

מילים: אלון גל לחן: אלון גל עיבוד והפקה מוסיקלית: נימרוד לב
4/5

ועכשיו תכירו את הזמר אלון גל. בסופה של הביקורת הזו אני אמור לייעץ לו מה יותר כדאי לו: להמשיך להיות "המאמן הלאומי", או מעכשיו להתמקד בקריירה חדשה. אני שומע קולות שמימיים על הפתיחה שעוטפים גם בהמשך את הבריטון הנעים שמצליח לשדר "קצוות של ריגושים" בבלדה רומנטית שלא אומרת הרבה פרט לתקווה שאולי תהיה עוד אהבה, למרות שמצב העכשווי היא בספק.
נדמה לי שכאן חובר הזמר למאמן שמתפקידו לעורר ביטחון בעתיד טוב יותר. ספק אם זה השיר. המוסיקה – עירוב של פופ ונגיעות בלוז, עיבוד אקוסטי בפתיחה, סלואו טמפו. אלון מצליח לטעון ברגש, לטפס בסולם הרגש, אפילו להגיע לטונים מפתיעים, לא מנסה להיות יותר ממה שהוא, כלומר – נטול יומרות, חומק מקיטש, מתכוון למה שהוא שר.
נו, טוב, זו אינה יצירה שתפיל אותי מהתרגשות. לא נולד היוצר החדש בפופ הישראלי. אבל כמו שהספקתי לתהות על קנקנו – אלון גל לא היה עושה את הצעד הזה בלי שהיה לו מה להציע. יש לו. מצד שני: לפני שאני מייעץ לו על הסבה מקצועית, שישלח עוד שניים שלושה שירים. חוץ מזה – הוא בטח ידע לשלב. נ.ב הופתעתי לשמוע שנמרוד לב – הוא-הוא הזמר בפרויקט הזה, עבר לעמדת העיבוד וההפקה.

ואולי… /אני חושב אותך לפרקים / אני אוהב אותך לפעמים / ומחפש לי תירוצים
שאולי מחר תבואי / לספר לי על עצמי / ואולי מחר אוהב שוב / בין קצוות של ריגושים
ואולי…
ואולי / אני בודק אותך לפעמים / אני חובק אותך בשבילי / ומספר לי סיפורים
שאולי מחר תבואי / לספר לי על עצמי / ואולי מחר אוהב שוב / בין קצוות של ריגושים
ואולי…
ואולי ואולי ואולי
ואולי… /אני חושב אותך לפרקים / אני אוהב אותך לפעמים / ומספר לי סיפורים


מה כותבים לנו בקומוניקט היחצני: עוד הרבה לפני שהפך ל'מאמן הלאומי', אלון גל היה נוהג לשיר, לנגן ולהופיע במועדונים ופאבים בחיפה. עברו שנים ויחד עם חברו הטוב, המוסיקאי נימרוד לב, יצא אלון לסיבוב הופעות במועדונים ברחבי הארץ. במופע המשותף שרץ כבר מספר חודשים ונקרא "שלא על מנת להצליח", שרים אלון ונמרוד שירים שכתבו, מספרים סיפורים ומנהלים שיחות על החיים כשהם מארחים חברים טובים כמו מיקה קרני, פבלו רוזנברג ואחרים. מתוך המופע נולד האלבום של אלון גל אשר מושלם בימים אלה בהפקתו ובעיבודו של נימרוד לב. האלבום שומר על התחושה והניחוח האותנטיים של השירים כפי שהם מוגשים במופע. קרוב, אמיתי, נוגע.בשיר "ואולי", אותו כתב והלחין גל, משתתפת מיקה קרני בקולות ובנגינת כינור.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. סליחה על הבורות… לא ידעתי בכלל שאלון גל שר.
    בתור פסנתרנית מקצועית (בעבר הרחוק) חייבת לציין שיש לך כשרון ! כל הכבוד!

  2. אלון גל, ללא יומרנות כלשהיא, עוקף בקלילות את רוב ה-WANABES הפוקדים את מדורי ההשמעות תדירות. שר יפה, בחן. נשמע טוב. עבודה מוסיקלית ראויה לשמה. רק הערה אחת – קצת ארוך מידי בגלל הזנב החוזר על עצמו יותר מידי פעמים. סך הכל – מהנה למדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות