זמרת הג'אז סופי מילמן מגיעה לישראל

סופי מי?

4.5/5

סופי מילמן מגיעה לארץ. סופי מי? צדקתם: רק כשהן חוזרות להופעות, מגלים שהן בדרך כזו או אחרת "ישראליות". לא הייתם שומעים על קרן אן או יעל נעים, אלמלא הצלחתן בחוץ. ואז כשמגלים, הן הופכות לפתע "גאווה ישראלית" ו"משלנו" כפי ששמעתי לאחרונה משדרן ב-88 אפ. אם על יעל נעים.
הגיע הזמן להודיע קבל עם ופרובינציה: אין לנו אפילו אחד חלקי מיליון קרדיט על ההצלחות האלה של ישראלים שמגלים אותם רק כשהם זוכים בפרסים גדולים. העובדה שהן נולדו/היו/עברו כאן באחד השלבים של חייהן היא מקרה/טעות/כורח המציאות. למחוק את המיותר.
סופי מילמן, היא זמרת  סטנדרטים מצוינת, דיירת קבע ברשימת 5 זמרות הג'אז המובילות בדירוג בילבורד, ובשנת 2008 היא קיבלה את פרס Juno היוקרתי לאלבום הג'אז של השנה, על אלבומה השני "Make Someone Happy".  בקשר ל"גאווה מקומית"  – סופי היא ישראלית לשעבר המתגוררת בקנדה. היום היא ממלאת אולמות בארה"ב, קנדה, יפן וצרפת. ידעתם? הצחקתי אתכם.
סופי מילמן בת ה-28 הופיעה לראשונה על במת הפסטיגל ב-1992 כחלק מילדי הפסטיגל. היא נולדה ברוסיה ועלתה עם הוריה לארץ כשהיתה בת 6. המשפחה התגוררה בחיפה, שם גם נחשפה מילמן לג'אז באופן אינטנסיבי, והחלה להאזין לאלה פיצג'רלד, לואי ארמסטרונג, סטיבי וונדר, ריי צ'ארלס, אוסקר פטרסון ואחרים. מילמן רואה בשנותיה בארץ חלק חשוב מאישיותה והפיכתה לזמרת. היא הקליטה בעברית את השיר "אלי, אלי" ("הליכה לקיסריה" של חנה סנש – הקשיבו למטה) לאלבום עליו היא זכתה בפרס ה- Juno, וגם שרה אותו בהופעותיה החיות ברחבי העולם.
שלושה מהאלבומים שהוציאה עד היום הגיעו לידי, והתגובה הראשונה: ואללה. כזו זמרת ג'אז אני מחבב. מה-מחבב. היא נפלאה. הפרייזינג, ההתבייתות לסווינג. יש לה את זה מכל בחינה.
סופי מילמן מגיעה באמצע חודש יוני לשבועיים, לראשונה מאז עזבה את ישראל בגיל 16 להופעה אחת בזאפה הרצליה ב-18.6 ובמסגרתה תארח את המוסיקאי ונגן הג'אז פטר ורטהיימר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות