מכאן לשם

גלי עטרי

מילים: עמיר בניון לחן: עמיר בניון עיבוד והפקה מוסיקלית אודי תורג'מן, ליאור שושן
3.5/5

גלי עטרי ממתינה ליוצרים הנכונים כדי שיבואו בשערי עולמה המוסיקלי. דוגמאות: קובי אשרת בעבר, סגיב כהן לאחרונה, והנה – עמיר בניון. הנועדו? אין לי תשובה מדויקת. נדמה לי שיותר מאשר מדובר בזיווג משמיים, עטרי התאהבה בכתיבתו. זה עדיין לא אומר שכל שיר מתאים לה ככפפה, משדרג אותה כזמרת.
נדמה – שהשיר הזה נשמע בשמיעה ראשונה כעוד שיר ברפרטואר שלה לעומת "עזוב", הקודם של בניון ששמעתי ממנה. שיר על שייכות ויחסיות. מה שמרוחק ממנה, מול מה שבאמת דחוף לה. המנגינה ייחודית, מזהים את בניון, אבל השיר אינו לוקח את עטרי לביצוע שמגיע מעצמותיה. לא הבחירה האולטימטיבית. מצד שני: גם לא משיריה הגרועים – עיבוד מיתרים עוטף את השיר הקצב הדאנסי הקליל והאוורירי, טוען במתח דק. מנגינה יפה, אבל הביצוע מרופרף משהו. נוגע לא נוגע. עדיין מצפה שהקשר בין עטרי לבניון יוליד יותר מאשר עוד להיט.

דשא ירוק מאד מאד
והוא לא של השכן שלי
עצב מתוק מאד מאד
והוא לא שייך לי לא שלי
פלא גדול מאד
והוא לא לוקח איתו אותי

מכאן לשם משם לכאן
בזמן בזמן מזמן לזמן
מכאן לשם משם לכאן….

פיח שחור מאד מאד
לא השכן הבעיר את המדורה
רעש חזק מאד מאד
כולם הגיעו לכאן לראות מה קרה
שמש יצאה מנרתיקה
ואני עוד מחכה לו כאן

מכאן לשם משם לכאן…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. בואו רק נציין למען הסדר הטוב שלגלי חברת תקליטים שמחליטה בשבילה, אין שום 'עבודה משותפת' בינה ובין בניון. 'עזוב' היה טוב, זה נשמע כמו עוד שיר של גלי עטרי, ששכב באיזה אלבום. נראה לי שהם לא להוטים להשקיע בזמרת שלהם באמת (מסע יח"צ כזה על שיר וחצי לא ראיתי מעולם).

    ואם בבניון עסקינן, מה פשר ההתעלמות של כבוד המבקר מ"אחרי שנקרע הים" הקורע? מותר גם לא לאהוב (כל כמה שבלתי סביר), אבל להתעלם זה לא יפה.

  2. האמירה "… גם לא משיריה הגרועים" חושפת את דעתך האמיתית על השיר. יוסי זה בסדר לחשוב על שיר גרוע שהוא גרוע , אפילו כשמדובר ב "עמיר בניון".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות