תהיה לי אהבה

הראל סקעת

מילים: הראל סקעת נועם חורב לחן: יהל דורון גיל מנטש עיבוד והפקה: רן שם טוב
3.5/5

All We Need Is Love. ובעברית: עוד תהיה לי אהבה. מהי אהבה? הראל סקעת רוצה אותה "כזאת שאין לה פחד", או במילים פשוטות: למסד, לתת לה אורך חיים, שתהפוך שגרה יפה, אחרי ששנים המתין בין "האנשים ששורפים חיים שלמים" (בלי שידעו אהבה).  לא פסגת המקוריות, גם לא טקסט רע.
מוסיקה? – כנ"ל. סקעת לא ילך רחוק. אבל זמר הרגש לכל המשפחה בכל זאת יעשה איזו תזוזה לכיוון הפקה שמנסה לתפוס שתי ציפורים: להביא אותו לרחבות (Dance) ב"א-הא-הא-הא" קצבי מוזר, אבל גם להשאיר אותו סקעת של טונים תחושתיים. רן שם טוב ניסה לא לטרוף את כל הקלפים במעבדת הניסויים הפופית שלו. ובסך הכל – גם ההתנסות הזו נשארה קלילה ולא מרעידת אמות סיפים: שום טרגדיות: רוח קייצית מנשבת בגבו, ביטים עדכניים, אפקט מחיאות כפיים, פופ דאנס אמצע הדרך, פנים מחייכות. להיט.

עוד תהיה לי אהבה / כזאת שלא הכרתי /סלחתי לכאב התפייסתי עם הזמן
התקווה האבודה עליה התעקשתי/ גמרה אותי לאט/ עמדתי בצד/ בלי לדעת לאן
עוד תהיה לי אהבה/ שאלך רק אחריה/ שלם ומטורף/ מחיים של המתנה/ היא תפשיט אותי לאט כשאגיע עד אליה/ מכל החרטה
לחוד אך לא לבד
והיא תבוא אליי/ אחרי שכבר חשבתי לוותר/ כן יום אחד אולי/ עוד תהיה לי,אהבה כזאת שתישאר/ אהבה כזאת שאין לה פחד
עוד תהיה לי אהבה/ שנים אני חיכיתי/ בין כל הנשמות/ וכל האלוהים/ עוד תהייה לי אהבה שנים שלא ראיתי/ איך אני ממתין/ בין כל האנשים/ ששורפים חיים שלמים
והיא תבוא אליי/ אחרי שכבר חשבתי לוותר/ כן יום אחד אולי/ עוד תהייה לי, אהבה כזאת שתישאר/ אהבה כזאת שאין לה פחד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

22 תגובות

 1. שמעתי עכשיו ראיון ברדיו עם הראל בתוכנית של איריס קול ,
  נהנתי להקשיב להראל שדיבר בפתיחות , בנינוחות ובהמון
  חכמה על המוזיקה ועל החיים הפרטיים , איריס קול אמרה שהשיר פיצוץ והיא מאוד אוהבת כמונו השיר מדהים , המילים ,הלחן העיבוד הכל פשוט פגז, ולהראל בנימה אישית ,יקירי אל תתרגש מכל האנשים המלעיזים וההומופובים שמנסים להפחית מערכך ,הם סה"כ מנסים להקטין אותך לגודל שלהם שהוא יותר קטן מנמלה ,הם לא יצליחו כי אתה הראל גדול מהחיים . בהצלחה. נתראה באמפי שוני ב-16.7 .

 2. אני רוצה להעביר לכם במעט את תחושותיי כשאני שומע את
  הראל סקעת – הייתי בשלוש הופעות של הראל באזור מגוריי ,אני מאוד אוהב את הראל סקעת ,כבר כמה שנים ששום זמר או זמרת לא מצליחים לרגש אותי ולהעלות לי דמעה בעין כמו הראל סקעת.
  הראל סקעת מרגש אותי בשירה שלו ,בקול החם , אני נהנה מהווקאליות היוצאת דופן שלו , הוא גורם לי לגעגועים לשירה ולשירים של פעם . היום לראשונה שמעתי ברדיו את השיר החדש שלו , לכאורה לא הייתי אמור להנות בגילי משיר שכזה , שיר עם מקצב וטמפו כזה ובכל זאת נהנתי , נהנתי מהשינוי שסקעת עושה , הראל סקעת מצליח לחבר אותי לבן הצעיר שלי אני מוצא את הבן הצעיר שלי דומה להראל.
  הראל יישר כוח אוהב אותך ילד מחכה לאלבום השלישי שלך.

 3. ל-11 מ"מושיקו מ-10": לא בסקעת אני מקנא, אלא בך, על הנחישות לעשות מעקב של ממש על "הטוקבקים שכתבתי על סקעת". יישר כח!
  ולעניין עצמו-השיר אכן לא כל כך גרוע. אולי קצת הגזמתי. עדיין – ללא שם טוב זה היה עוד שיר מעט קיטשי שמצטרף לשק ענקי של שירים קצת-קיטשיים שעוסקים באותו הנושא: אהבה שהייתה, אהבה שתהיה, אהבה כואבת, אהבה נכזבת, אהבה, אהבה, אהבה.
  אלוהים, כל כך הרבה אהבה נתת בעולם. חבל שהיא מופיעה רק בשירים קצת-קיטשיים, ולא זולגת גם לטוקבקים עטופי השנאה והזלזול.
  הלחן, אגב, עדיין די סתמי.

 4. שיר מצויין, קצב מדליק שונה , אחר וחדשני וזה מהאוד חשוב לאמן. ישר כח הראל ממש אהבתי .
  וחברה תתרגלו וחבל לקשקשת ברשתתתתתתתתתת.

 5. למגיבים – שיר טוב הוא שיר טוב בשמיעה ראשונה. שיר שצריך להתרגל אליו ולשמוע אותו 100 פעם הוא ממש לא שיר טוב.סקעת הוא זמר מעולה אבל הפעם פישל בגדול. חדשנות לא בכל מחיר. אפשר להיות מחדש ולשמור על איכות.לא קרה כאן. חבל .

 6. שיר רע. נקודה.הראל סקעת יכול הרבה יותר טוב אבל כנראה שלא רוצה. השיר מתאים לליין הגייז הכל כך נפוץ במדינת תל אביב.

 7. אחד הזמרים הטובים בארץ איבד את דרכו וקולו בעיבוד רעשני וצעקני האופייני לזמרים כמו דנה אינטרנשיונל ורוני סופרסטאר הזקוקים לכך בהעדר כל ווקאליות.

 8. זו לא פעם ראשונה שאתה מטקבק בכתבות שנוגעות לסקעת, אולי מספיק עם הקנאה , באמת די,
  המילים מדהימות הלחן גם וההפקה של שם טוב גאונות לשמע ,אבל באמת צריך להאזין לשיר יותר ויותר ע"מ להגיע למסקנה הזו, צריך לפתוח את הראש ולא להיות מקובעים .

 9. רן שם טוב מוכשר ועדכני ונשמע מעולה טכנית. שיר? יש שיר? עם טקסט סתמי כזה ולחן סתמי אפילו יותר טוב שיש שם טוב, וטוב שם טוב משיר רע.

 10. למעלה מעשרת אלפים איש הורידו את השיר , חלקם קנו במיוחד את העיתון אתה יודע בכסף, שלחו SMS ע"מ לקבל את הקוד חויבו עבור ה- SMS או גלשו ישירות באינטרנט של הפלאפון והעלו את הקוד ,גלישה באינטרנט עולה כסף ,אז איפה בדיוק החינם, הראל סקעת הוא זמר רלוונטי וכזה שמעורר ענין בניגוד למויאל כמו שמבקר מוזיקה כתב ,"מויאל הוא זמר רלוונטי כיוצר פחות אבל גם כזה
  שלא מעורר עניין" .
  לא ציפינו מהראל לסגנון שכזה ולכן יש שאוהבים מאוד והתמכרו לחלוטין וישכאלה שהתאכזבו וגם זה לגטימי ,אבל גם המאוכזבים ימשיכו להאזין להראל כי הם מכירים שירים ובצועים מדהימים שלו ויודעים שיש באלבום החדש דברים טובים .כמו שכתבתי סקעת תמיד יעורר ענין בניגוד למויאל הלוזר.

 11. של מויאל .
  לפחות סקעת לא משחזר קיטש ,וגם לא מעתיק.
  ולעניננו השיר "עוד תהיה לי אהבה" – המילים מצוינות הלחן נפלא השירה מעולה כמו תמיד, משהו באינטרקציה בין המילים למוזיקה שונה ממה שהורגלנו אצל הראל , צריך לשמוע שוב ושוב ואז פשוט אוהבים.
  ול-1 נעצרת באלבום הראשון מה עם "דמויות" האלבום השני שהוא מדהים בעיניי וטוב יותר מהאלבום הראשון , באלבומו השני יש שירים שהראל כתב כמו סוף, ציפור , דמויות שהן יצירות מופת ,ויש את תמימותי שכתב כפיר אפשטיין שהוא מדהים ואת שוב שכתבה קרן פלס שיר ענק , אל תשפטי לפי שיר אחד תמתיני לסינגל השני ולאלבום כולו אני בטוחה שיש גם דברים מעולם +++++++ כי הראל הוא מאוד מוזיקלי וזמר מחונן וגם דברים יותר טובים יגיעו.

 12. לכל בנות ה-12 שרגילות לשמוע קלישאות מפיו של סקעת על רקע כינורות מתקתקים…
  סופסוף הוא עושה משהו מעיז, אחר, שונה…
  תכלס לא סובל אותו ואת המוזיקה שלו, מוזיקה של פסטיגלים
  אבל לפחות בזה יש משהו מגניב וחדש

 13. "נופל" הינו סינגל ראשון מתוך הפרויקט הייחודי "קולות מהנשמה".
  פרויקט "קולות מהנשמה" הוא פרויקט המוסיקה של ביה"ס ברנקו וייס-רמלה
  המוכר מסרטו של בן-שני "תיכון ההזדמנות האחרונה", שאף זכה לאחרונה בפסטיבל "ניו-יורק".
  בביה"ס פרויקטים רבים והמוביל שבהם הינו פרויקט המוסיקה.
  את הפרויקט מוביל היוצר והזמר יוני יעיש מזה כשלוש שנים.
  בפרויקט התלמידים כותבים, מלחינים, מבצעים ואף מקליטים את השירים שלהם באולפן ביה"ס.
  השיר "נופל" שנכתב על-ידי אבי אמינוב תלמיד כתה י"א בביה"ס,
  מושר על-ידי אנג'ל אלישע תלמידת כתה י' בביה"ס.
  "התחממות יתר הפכה לקרירות מאוסה ושם בשבילים הייתי נופל על כורסה…
  …ועודי מחפש את כל מה שנכון ונכון לעכשיו אותי זה סוחף עד בלבול" (מתוך השיר)
  אבי אמינוב, עבר בגיל 10 תאונת דרכים קשה בה נפגע הזיכרון שלו, בשיר הוא מבטא מקצת מקשייו אך גם את העובדה כי ביה"ס מהווה לו כורסה ליפול עליה בנינוחות בין שבילי הבלבול ואבדן הזיכרון.
  אנג'ל אלישע בעלת הקול השמיימי הגיעה אל ביה"ס כשהיא נטולת בטחון עצמי,
  למרות שתמיד ידעה כי היא בעלת כשרון מוסיקלי לא היתה לה האמונה שתוכל לעשות איתו משהו.
  אבי ואנג'ל כמו גם שאר התלמידים המשתתפים בפרויקט מתארים את חווית היצירה המוסיקלית כחוויה הראשונה מזה זמן רב שנתנה להם את התחושה שהם אכן שווים.

 14. אני לא מאמינה ,הבחור הולך מדחי אל דחי,מה קרה להראל של ואת,משהו ממני ואם הוא ילך.ניראה לי שהבחור איבד כיוון וחבל.זמר איכותי כמו הראל לא צריך להתעסק בחומר באנלי ומוטב שהבחור יתעשט במהרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות