לאלף את הסוסים

איה כורם

מילים: איה כורם לחן: איה כורם עיבוד והפקה מוסיקלית: תומר אדם לנצינגר וגיל לואיס
4.5/5

איה כורם מסבירה, מדוע היא אינה רוצה לחזור ליחסים שעלו על שרטון. איך זה צץ? בעידן הסלולר – היא רואה את מספר הטלפון שלו על הצג. לחיצה לקבלת השיחה הייתה עלולה לעורר דברים שהיא לא חפצה בהם, כי מבחינתה – הפרשה הזו מחוסלת. אפילו השיר שסימל את הקשר ביניהם כבר אינו עושה לה כלום. ואם סמלים אז גם מטפורות – הכלבים כבר אינם נובחים, אז למה לשחררם, וגם הרצון לשנות אצלו דברים כבר לא רלוונטי ("למה לאלף את הסוסים") ובמילים פשוטות – הקשר שנועד לכישלון לא קיים עוד. וגם: את מה שאני מבינה היום, לא הבנתי אז. אילו הייתי מבינה אז – יכולתי לחסך לעצמי את המצוקות (פחד)
משדרת תחילה תחושותיה באיזשהו שקט נפשי של מודעות, אבל בהמשך בכל זאת מגיעה איזושהי תחושת צער שלא הכי תואמת את נחישותה לנתק, כאילו עדיין מתרגשת מהעבר. המנגינה מיוחדת, מורכבת, חוברת היטב להבעת התחושה. העיבוד לגיטרות מעניק מימד דרמטי חזק.

המספר שלך מוכר לי, מסתכלת ולא עונה /למה להעיר את המתים. /שבע שנים רעות, או שאולי שבעים/למה לשחרר את הכלבים.
אני לא למדתי לשנוא אותך, לבד בערבים /למה לטפח לי אויבים/אתה עשית מה שטוב לך, וזה מקסים/למה לאלף את הסוסים.
אני אהבתי את השיר הזה, אבל היום הוא לא עושה לי כלום/אני חשבתי שאתה חוזר, אבל היום לא/משנה לי כלום/אני פחדתי ממך, אבל כבר אין מה לפחד /ואם איבדתי הכל, עכשיו כבר אין מה לאבד
והבטן כבר לא מתהפכת, וזה נעים/למה לטלטל את הסירות/ גם אם הייתי מטומטמת לחכות כל החיים/ למה לדבר אל הקירות.
אני אהבתי את השיר הזה, אבל היום הוא לא עושה לי כלום /אני חשבתי שאתה חוזר, אבל היום לא. משנה לי כלום /אני פחדתי ממך, אבל כבר אין מה לפחד /ואם איבדתי הכל, עכשיו כבר אין מה לאבד
למה, לא הבנתי אז עד כמה /לא חשבתי שזה ככה / לא ידעתי מה זה פחד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. הבעיה היא…שאחרי ששומעים את השיר הזה ממש בא לזמזם את "עכשיו אתה חוזר בחזרה" של מסיקה.
    המילים , טובות – איה כורם היא סוג של משוררת מודרנית.
    אבל הלחן? "מורכב"? ..פחות

  2. אם ב"שיר אהבה פשוט" ו-"קיץ" היה לאיה כורם ייחוד מקסים, הרי שהתהליך שקרה מאז הבשיל בשיר הזה: איה כורם הפכה לרפליקה של קרן פלס ( מלפני 3 שנים ) ושל עוד זמרות-כותבות מהסוג הזה. האמת-אין לי סבלנות להקשיב אחרי חצי מהשיר. 'צטער.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות