מאנו א מאנו Mano a Mano

Michele Camilo מישל קמילו

הליקון
4.5/5

מישל קמילו עושה ג'אז מעומק בגרותו, מנאמנותו לשורשיו הלטיניים, מאהבה גדולה של ג'אז כמוסיקה פתוחה וורסטילית. Yes הפותח, הוא קובה-בופ ג'אזי מודרני עם אלמנטים של אפרו קאריבי. פסנתר וקונגה. מסורת אבל עם הטאץ' העכשווי.
קמילו, יליד הרפובליקה הדומיניקנית, חוזר לטריו, אבל עם ניואנס. עם טוויסט. משתמש כאן בקונגה כתחליף לתופים הרגילים. האנשים שאיתו ידידים ותיקים: נגן-אשף הקונגה ג'ובני הידלגו Giovanni Hidalgo ונגן הבס צ'ארלס פלורס Charles Flores. הצליל הוא קל, קליט, עשיר, מלהיב., פותח את הפסנתרן לרפרטואר רחב, 8 קטעים מקוריים חדשים ו-3 סטנדרטים.
קמילו נמצא בשלב כזה של מקצוענותו ובגרותו האומנוותית שהוא יכול להרשות לעצמו להיפתח, ללכת על עיבודים מלאי השראה ואווירה (Then And Now), על שילובים יפים של אפרו קובני והרמוניות ג'אז בעזרתם של נגנים ששומעים וחשים אותו. השילוב האתני מרנין: מישל הוא דומיניקני, ג'ובני – מפוארטו ריקו, צ'ארלס פלורס הוא קובני. קמילו, אגב, טוען כי את המוסיקה כתב, כשהטריו הזה נמצא במחשבתו.
שלושת השירים הלא מקוריים באלבום הם The Sidewinder של לי מורגן, Naima של ג'ון קולטריין ו – Alfonsina y el Mar של אריאל רמירז. השילובים הם של לטין ג'אז, סמבה צ'ורו (No Left Turn) וגם ניאו-רומבה – Rumba Pa'Ti. והוא גם נוגע בסגנון המאפיין את מוצאו הדומיניקני ה – bachata בבלדה You and Me ואילו ב – Rice and Beans, הוא מנסה מרנג (merengue), סגנון מוזיקלי שהתפתח בהאיטי וברפובליקה הדומיניקנית ומתאפיין בריבוי תופים וכלי הקשה שונים; סוג ריקוד מן האזור הקריבי בהרמוניות שמאפיינות ג'אז במקצב דאנס דרובי. Alfonsina y El Mar "אלפונסינה והים" המוכר ממרסדס סוסה שייך לספר השירים הדרום אמריקני. אלבום שבו קמילו אומר: ג'אז אינו רק ג'אם סאשן. ג'אז הוא עולם ומלואו של אנרגיה, צבעים, מנגינות, הרמוניות. דיסק לחטוף.

Yes
The Sidewinder
Then And Now
Mano A Mano
You And Me
Rice And Beans
Naima
No Left Turn
Alfonsina y El Mar
Rumba Pa'Ti
About You

מישל קמילו על Mano a Mano

Michele Camilo Mano a Mano

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות