ההופעה

ליאור נרקיס

היכל נוקיה ת"א
4/5

בשלב מסוים של הערב הביאו לליאור תינוקת (ראו תמונה) נוקיה ממול גועשת, והוא מחבק את המאמי שלו. הקהל צעק, הריע. געש. הלם תרבות. האמת: הייתי שולח את כל מבקרי האמנות הביתה. זה לא רק עניין של אוהב או לא אוהב את הז'אנר. הלם תרבות הוא משהו אחר לחלוטין. זה משהו נפשי, גורף. טורף את כל הקלפים.
הגעתי לנוקיה כמה שעות אחרי שראיתי את ליאור נרקיס לייב מקיסריה. אתם שואלים: מה יש עוד להוסיף? האמת? אין הרבה, פרט לכך שראיתי את זה בחי. נוקיה מפוצצת רוקדת, מענטזת ושרה ליאור נרקיס. אל תתווכח עם עובדות. תכתוב עוד מאה שנה על שירים רדודים וממוסחרים. את מי זה מעניין. לפני שש שנים, נרקיס היה כמעט מוקצה בתחנות הרדיו. אז מה קרה פה? איך הבחור מרים הופעה שלא הייתה מביישת את ברודוויי – יורד ממעלית שמביאה אותו על אופנוע, רקדנים בכוריאוגרפיה מהסרטים, תאורה ווידאו אנ.בי.איי, תזמורת ענק. מתופף שישוב על הגג של נוקיה ויורד מטה. איך?
אני אכן שולח את מבקר האמנות שבי הביתה. אין לך מה לעשות פה. מה תכתוב? שהמוסיקה הזו היא פופ ים תיכוני ממוסחר? נו, באמת. שמונת אלפים איש חושבים אחרת. הם לא רק חושבים אחרת: מבחינה צרכנית טהורה – זה-מה-רצו. זה-מה-קיבלו. Show. ואם להשוות לאירועים ים תיכוניים אחרים – אין ביזנס כמו השאו (ביזנס) של ליאור נרקיס.
כמעט כל שיר המנון לאומי. מ"אתן לך שנים", "תגידי", "מתוקה", "לכל אחד יש", "קפה או סרט". זמר חיוך מיליון דולר שיודע מה זה קצב של הופעה, מעודד קהל בג'סטות חבל על הזמן, כמו אומר – זה לא מספיק שבאתם לשמוח. אני רוצה להרגיש שאתם שמחים. אני רוצה להרגיש את רעידת האדמה בהיכל. אני מביא לכם את Thriller של מייקל ג'קסון כדי שתבינו מה מניע אותי.
אומרים שאולם החתונות והשמחות הגיע לקיסריה ונוקיה. לא אתווכח עם הטענה הזו. מראה עיניים חזק יותר ממשמע אוזניים. העובדות בשטח אומרת: הקהל משלם בשביל להרגיש בחתונה גדולה, משלם בשביל לשמוח/ לברוח, וזה מה שנרקיס מספק בגדול – פופ בידורי אסקפיסטי, שהקשר שלו עם מוסיקה "מזרחית" הוא פחות ממקרי בהחלט.  מביא את האמא והאבא של הפופ הים תיכוני המיינסטרימי ללב הקונצנזוס נכון לקהל של 2011.
אמרתי הלם תרבות, ואוסיף – המהפך הושלם. ליאור נרקיס בנוקיה של יוני 2011 הוא אירוע מוסיקלי שיש לו משמעויות סוציו אקונומיות לעבודת דוקטורט. עכשיו רק צריך להרים הכפפה.

ליאור נרקיס בנוקיה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. יוסף, בתור אחד שאמור להיות קשוב, לו היית מקשיב למתרחש, היית מבין שמדובר בבן של ליאור, דיויד, ולא בתינוקת כלשהי… העלית חיוך על פני.

  והגדלת לעשות עם המשפט "משמעויות סוציואקונומיות לעבודת דוקטורט". אני לא רוצה לחשוב מה יוסי חרסונסקי המבקר היה כותב על גיבוב המילים חסר הפשר הזה. מזרחית לשמה.

 2. זו לא ילדה זה הבן שלו ….חח1… ליאור לספר אותו דחוף
  וליאור אוהב בלאגן ולהיות מקורי ומיוחד

 3. איזה הופעעהה הוא נתןן,אין דברים כאלה באף מקום בעולם.
  היה קטלני ביותרר,עפנו באוויר.
  הפכנוו את היכלל נוקייההה.
  ליאור נרקיסס המלך!!!
  רוצים שוב פעם ושוב פעם הופעה בהיכל נוקיה!
  נהנתי מכל רגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות