אל תוותר עלי…

אילנה אביטל

מילים: אילנה אביטל ועמית צח לחן : אילנה אביטל
2/5

יצאה מהיכל התהילה? לא ידעתי. מה שכן – אם התהילה בערוץ 24 מפוקפקת, אולי תבוא הישועה מהשירים, שהרי לשם כך הייתה כל ההתכנסות. לא? ליחצן מחדש קריירה גוססת.
בשורות? – לא מרנינות. אילנה אביטל מנסה לכרוך את מצב האומה עם היחס שלו איתה. יענו הטראומה הציבורית מול משבר היחסים. התוצאה – הוי. דיסה תפלה. תרצו – חיבור של ילד-ילדה כיתה ה'. תרצו – טוקבק פופוליסטי סתמי. מדברת בשם "עם שלם", נשמעת מחנכת בת מאה ששרה על אובדן "אומדן הערכים"? מה זה? האם אביטל היא קנה המידה של אובדן "אומדן הערכים", ומה זה בעיניה "ערכים"? בכלל, החיבור בין "מצב האומה" למה שהיא רוצה ממנו ("שלווה ולא יותר") תפור בתפר בלתי אפשרי. אם המצב כל כך נורא – מה היא רוצה ממנו? שיהיה מלאך? שיאהב אותה יותר? לא מתחבר.
המוסיקה והטון מובילים למלודרמטי, שרוצה לסחוט דמעות. השקט בתחילה שמטפס לשיאי הרגש. אביטל מתמחה בזה. אירוויזיון + סאן רמו שנות השבעים בואכה השמונים. מוסיקה שגם אז נשמעה לי מיושנת. יכול להיות שלחן ותזמור כזה עוד עובדים על מישהו. לא עלי, במיוחד אחרי הטקסט הטרחני הזה. הצעה: תרדי מפסגות השמלץ המלודרמטי. לא עובד, או לכל היותר מתאים להיכל התהילה שממנו יצאת.

עם שלם רוצה שלום אבל רחוק משם, / כשאומדן הערכים אבד ונעלם,/ מה קרה פתאום לגוף לנשמה, /מה קורה היום לחום , לאהבה,/ושואלת שוב מה נשתנה,/ למה חיים ללא תקנה ?!
כשבחדשות הרוב עצוב ואכזרי,/ לא יודעת היכן למצוא מקלט קצת אנושי, / רק רוצה מקום אי שם בעולמך, רק כוון אותי , האר את דרכך,/ אין מקום אחר,/ זו בחירתך, כי זוהי ארצי וזהו עמך .
רק רוצה ממך מעט ולא יותר,/ קשה עם עוד משבר,/ החזר בי את הכוח להתגבר/ רק רוצה ממך שלווה ולא יותר, השלם את החסר, אני מאמינה בך, רק אל תוותר עלי .
עוד פיגוע כאן ועוד חייל שנעלם,/ מאורע שרק קרה, הוא כבר סיפור ישן, / החיים פשוטים וזאת כל התורה / ואנחנו כמו חיצים בלי מטרה,/ יש המון תשובה לשאלה / כי האמונה כבר לא יציבה.
רק רוצה ממך מעט ולא יותר ,/ קשה עם עוד משבר, החזר בי את הכוח להתגבר / רק רוצה ממך שלווה ולא יותר,/ השלם את החסר, /אני מאמינה בך, רק אל תוותר עלי .

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. תגיד אתה דפוק????????????.. אני אומרת לך עכשיו אתה סתום לגמרי..

  אם הבנת שזה שיר אהבה אז הראש שלך לא במקום בכלל.. היא לא מדברת על בן זוג זה שיר על אלוהים.. איפה אתה חי???

  דבר שני שיר מדהים. דבר שלישי מעצבן מאוד שבגללכם האמנים האגדיים האלה פוחדים לשחרר מוסיקה טובה פי מאה ממה ששומעים היום.

  תעשה חשבון נפש.. חטפתי ממך עצבים.

 2. חרסונסקי צודק ויותר מזה,רק התחלתי להאזין וחטפתי בחילה,הייתי חייב לעצור כדי לא להקיא.שמאלץ מאוס שאי אפשר לתאר,שלא לדבר על הלחן הגנוב.ידעתי לזמזם את הפזמון עוד לפני שהתחיל.באמת שיר נוראי.

 3. ובכן, צודקים הטוקבקיסטים כאן: לא הבנת נכון את הטקסט. כן-שוב הטקסט המעייף הזה, שאתה מתעקש, יוסי, לבקר אותו כאילו אתה מבקר ספרות. מעייף. מעייף מאד. והביצוע לא חשוב? מילה אחת על הזיופים? על ההפקה הקצת מזלזלת של השירה? הרי על טקסט לעוס ושיקרי כזה אין מה ללהג אפילו שניה אחת. הרי צריך כמה מילים מקושקשות, לא? אז הנה-יש. קריירה, לעומת זאת, צר לי לומר-אין.

 4. לא יצא לי לשמוע את השיר אבל קראתי את הטקסט –
  אני האחרונה שתצא להגן על אילנה אביטל… אבל חרסונסקי, איך אתה יכול לפרש את זה כשיר אהבה? היא מדברת לאלוהים.
  קצת מביך כשהמבקר לא מבין על מה הוא כותב…

 5. אילנה אביטל זמרת עם יכולות נדירות, עוצמות ומרגשת. השיר החדש יפה, מקסים ומרגש.
  בארץ לא אוהבים רוק וזה לא מצליח וגם כשהיללת אותה בכמה שירים בעלי גון רויקסטי הם לא הצליחו. לסיכום שמאלץ יפה ואנשים אוהבים שירים עם רגש, עוצמה ולא רוק שדופק בראש.

 6. מר מבקר תשטוף את הפה ותחדד טוב טוב את העט שלך שאתה בכלל מעלה את תיאילנה על דל שפתיך.
  אתה דוחה אותי

 7. אתה מבין מר מבקר למה זמרים כמו אילנה לא מוציאים שירים ?? כי אתם בתיקשורת מייד קוטלים אותם..תעשה חשבון נפש..והשיר מהמם!!

 8. אתה פשוט גס רוח מר חרסונסקי. אפשר לתת ביקורת אבל לא לרדת לרמות כל כך נמוכות ופוגעות.

  אני רק יכול לאחל לך שתהיה בן אדם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות