רונית שחר 2020

רונית שחר – העם הנבחר

רונית שחר

מילים ולחן: רונית שחר עיבוד והפקה מוסיקלית: יונתן כנען ורונית שחר
4/5

אז מה – להחליף את העם?  לא את מנהיגיו? נאמר את זה ככה בלשונו של אמנון אברמוביץ': עם שיש לו כאלה מנהיגים – ראוי להם. העם הזה עדיין מאמין שמאז שהוא נבחר ע"י אלהים, הוא עדיין עם סגולה. מעניין לדעת מה חושב על כך אלוהים: רונית שחר תסכים שהוא כבר מזמן התחרט, רק שהוא לא הודיע על כך לעם היושב בציון, שממשיך לחפש ריגושים, כוכבים חדשים, לחגוג את חטאיו הגדולים, אבל כעם נבחר להמשיך להתפלל לאלוהים בתקווה לנס.
רונית שחר מחדשת את השיר מ-2011 על רקע ארועי המחאה 2020. היא אומרת – "רק שלא יימאס לו" (לאלוהים) – המשפט הכי חלש בשיר, כי מה את חוששת לגורלו של עם ישראל? הרי ברור לפי השיר שהוא אינו ראוי להיות העם הנבחר. שלאלהים נמאס כבר מזמן. לא מעוניין בתפילות, באלילי שקר, שנאת חינם, מלכים חדשים, פולחני קמעות וקברי צדיקים, וגם בנשיאת שמו לשוא. צריך להודות: העם קיים, הסגולה – הלכה.
הלחן והביצוע הזכירו לי חוה אלברשטיין בטון בהבעה הסרקסטית בשילוב ה"שאנטיות" הג'מייקנית של זמרת כקרולינה. הקצב והלחן תואמים את מהות השיר, העיבוד גרובי עם דגש על בס ליין, יכול לקחת את השיר לחגיגות האפרו והקריבי, ואני בטוח שהעם הנבחר ירקוד – כי הוא הרי מחפש ריגושים, אם לא ניסים.

צילום סטילס: מליהעם הנבחר, היושב בציון /לא יכול בשקט ללכת לישון / כואב לו / מחפשים ריגושים, כוכבים חדשים / הלשונות הרעות מתפתלות כמו נחשים / מלחמת קיום, לא יישאר לך כלום / אם לא תדחף לא תוכל כבר לקום
העם הנבחר, זה עַם עִם עבר / במקום לכבוש את היצר, כובשים את ההר / שלא יגמר לו / ההוא. שגנב, אתמול נעצר, / כולם כבר יודעים במי מדובר / סימני אזהרה, ועדת חקירה / קריינית חדשות מתרגשת נורא / העם הנבחר, היושב בציון לא יכול בשקט, / ללכת לישון כואב לו
מתפללים מתפללים מתפללים לאלוהים / אולי הוא יעשה לנו נס / מתפללים מתפללים מתפללים לאלוהים / רק שלא יימאס לו
העם הנבחר, היושב בציון/ לא יכול בשקט, ללכת לישון/ כואב לו / מכתירים מלכים
ואחר כך דורכים / ובסוף מחייכים איך הוא נופל לקרשים / שנאת חינם
קנאת העולם /בוא נגנוב מימין ונדפוק את כולם /העם הנבחר היושב בציון / לא יכול בשקט ללכת לישון /כואב לו
אז מתפללים מתפללים מתפללים לאלוהים /אולי הוא יעשה לנו נס /מתפללים מתפללים מתפללים לאלוהים /רק שלא יימאס לו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות