מסיבת עיתונאים בתל-אביב

פול סיימון

0/5

כמה מסקרן עיתונאים יהודים לשאול כוכב רוק איך הוא מרגיש כיהודי. פול סיימון כל כך מנומס שהוא לא אמר ווט דה פאק, אלא – לא נעים, אבל התשובה מסובכת. מה שהוביל אותו גם להתייחסות עקיפית לשאלה פוליטית, למרות שהועבר מטעמו מסר לא לשאול שאלות פוליטיות. מתברר שהעובדה שנולדת יהודי תרדוף אותך גם אם אתה פול סיימון ולא הכי נוח לך לענות ואפילו מסובך יותר מאשר להביע את דעתו על מדיניות ישראל בשטחים.
מסיבת עיתונאים בהתרעה קצרה לקראת ההופעה ברמת גן. לא כל כך משנה לי מה ישאלו, אם מזמינים לפגוש אחד משלושת האמנים שליוו את חיי וריגשו אותם – אז גם אם ישתוק, אסתפק בכך שאראה אותו מחצי מטר. מרגש אותי יותר מכל שאלה. אבל השאלה שסיקרנה אותי יותר מכל הייתה בנוסח השיר – Are You Still Crazy After All These Years , או במילים פשוטות – האם אתה נהנה עדיין להופיע.
לא רק שלא סירב לענות. אתה שואל את פול סיימון שאלה קצרה ומקבל תשובה מפורטת, מדוייקת ורצינית, כאילו אומר לעצמו: למרות שהשאלה לא מי יודע, אשתדל לענות עליה הכי אני. אפרופו התשובה החיובית על המוטיבציה הגבוהה להמשיך להופיע (נו טוב, שעון הזמן אוזל. מתי תהיה עוד הזדמנות) הסביר גם איך הוא שומר על קולו כל כך צלול ומה קרה לארט גרפונקל, חברו לצמד שאיבד את היכולת לשיר.
ניתן לסיימון לומר דברים בקולו (ראו וידאו) אבל ממסיבת העיתונאים הקצרה, יכולת להרגיש דבר אחד: האיש לא קורץ מחומרים של סופרסטאר. איש נעים שיחה, יושר והגינות. מנסה לנתח דברים ביושרה אישית. כשביקשתי ממנו השוואה בין תקליטיו הקודמים לאחרון, קיבלתי תשובה שהגיעה עד פירוט אקורדים או משהו כזה, ובשורה תחתונה – שזהו אלבום שמכיל את כלל המאפיינים מכל האלבומים שעשו את פול סיימון למה שהוא.
שאלו אותו הרבה על דילן. היה מתח ביניכם כפי שדיווח הרולינג סטון? סיימון צוחק, ומסביר שבסופו של דבר – עורבא פרח. גם – מה הוא אומר על דילן שלא תיקשר עם קהל, ואיך זה אצלו. נו, באמת. מה הוא צריך לתת איזה דו"ח בעקבות מה שקרה עם דילן? אבל כבר אמרתי שמבחינתי, גם ללא שאלות ותשובות, יצאתי מהמסיבה בהרגשה שאלמלא הייתי בה, לא הייתי סולח לעצמי.

 

Paul Simon – Press Conferebce Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות