hadag-kaysar497-b.jpg

זמרים בשדרות רוטשילד מחאה? הזדהות? יחסי ציבור?

כנראה שהרוק הישראלי הוא באמת גוויה מרקיבה, קבורה מתחת לשכבות של יחסי ציבור ואינטרסים מסחריים

0/5

זמרים באים לשיר בשדרות רוטשילד. לוקחים גיטרה ומתיישבים. פתאום גם הם. הצטרפות בדיעבד. מן הסתם הבינו, כי אינם יכולים לתת למחאה הענקית הזאת לעבור לידם. מרגע שהיא עדיין אינה מזוהה פוליטית, התדמית לא תינזק. מה עם להוביל, מה עם מגאפון גדול בראש חוצות? בינתיים, יש טפטוף של שירים. יוני רועה עשה הסבה ל"איזו מדינה". להקת אלטנוילנד מתייחסת ומסבירה למה היא תישאר באהל שלה.
העיתונאית שיר נוסצקי, אחת ממארגנות המחאה בשדרות רוטשילד. טענה במאמר ב"ידיעות אחרונות" כי זמרים ישראלים מסרבים להופיע בשדרה ולהזדהות עם המאבק. היא הזכירה את הדג נחש, שלום חנוך, גידי גוב, ירמי קפלן, עברי לידר, וגם נינט טייב. לטענתה של נוסצקי הנ"ל הוזמנו להופיע במתחם אך התחמקו מלהגיע ונתנו תשובות עם תירוצים שונים.
"כנראה שהרוק הישראלי הוא באמת גוויה מרקיבה, קבורה מתחת לשכבות של יחסי ציבור ואינטרסים מסחריים", כתבה נוסצקי. "אמנים שהניפו את דגל המחאה, שקוראים בשיריהם לערכים חברתיים ולאקטיביזם, בחרו בשעה היפה והגדולה של המחאה החברתית לשבת בבית ולשתוק. יוצרים שמוחים נגד עוולות השלטון, בחרו להתנהל כאחרון העסקנים כשהם נתבקשו לתת תוקף לתוכן שלהם, מבלי להבין את גודל השעה".
נינט טייב התעצבנה עליה. היא ענתה לנוסצקי בעמוד המעריצים הרשמי שלה בפייסבוק: "מדכא לחזות במחאה מרגשת ומעוררת השראה הופכת לעוד טור רכילות בחלק הצהוב של העיתון. שיר, את שמנופפת בדגל הרוק הישראלי הגוסס – את זו שמספרת איך כל מה שרצית הוא לקבל תמיכה מאמנים שהמוזיקה שלהם קוראת למאבקך – פנית ל"שמות" אמנים רק לפי מדד הרלוונטיות התקשורתית שלהם. מי שפגש בך פעם אחת יודע לזהות את מניעייך הלא טהורים שלצערי מכתימים את מחאתם"
גם הדג נחש פרסמו בדף הפייסבוק הרשמי של הלהקה כי "אם יש משהו שקובר את היוזמות המהפכניות המבורכות שצצות בישראל מפעם לפעם זו הסכסכנות … אבל להקת הדג נחש לא נשברת. לא מהמצב, לא מהסכסכנים ולא מהפלגנים המקצועיים שעושים קריירה מהתפלשות בסחי".
וגם: "אנשים שמאוהבים במצלמות אינם מתאימים לנהל מאבק", הם כתבו. "במוקדם או במאוחר תופנה האנרגיה שלהם לכיבוש המצלמה ולא לכיבוש יעדי המאבק. נמשיך לקוות ולחתור לעבר חיים טובים של שלום ושויון בארץ הזו ונמשיך לכתוב על כך שירים".
האם זמרים חייבים להגיע לשדרות רוטשילד? לא די בשירים עצמם? לא די ב"הזדהות יצירתית"? הרי ראשים הפכפכים אנחנו. אם זמר יגיע במצילות ובתופים להזדהות ויביא איתו את המצלמות, יגידו – פופוליסט, הוא מנסה לתפוס טרמפ. כשהוא אינו מגיע – הם "מתנהלים כאחרוני העסקנים"
מצלמות תפסו את אביב גפן ואת ברי סחרוף יושבים ליד האוהלים בתוך חבורת מוחים ושרים. אני בטוח שהתקשורת לא ידעה מזה. מישהו צילם. הם באו להזדהות, ואני מאמין שמתוך תחושה אותנטית.
מצד שני – מחאה אינה נחלה של זמרים בלבד. סלבריטיס יכולים לסייע במאבק חברתי מתוך הזדהות אמיתית, בלי אילוץ, בלי לקפוץ על הרכבת כי כולם נמצאים עליה. בלי לחפש מצלמות.

 

מוסיקת מחאה בישראל

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. שניניט תזכור שהיא היתה סתם אחת פשוטה מקרית גת ויש לה הרבה מזל
  בגלל זה לא מביעים תמיכה בעם ישראל
  קצת תמיכה זה הכל !

 2. לנינט טייב יש עוד מה להגיד? נהייתה עשירון עליון אז כבר לא מעניין אותה שכבת הביניים הזקוקים לעזרה?

 3. הכרנו את האתר הזה רק מהביקורת נגד רז שכניק
  אחלה אתר !!! נהנים לקרוא !!
  ושטייב תגיד תודה שגלגלצ חונקים אותנו עם השיר החדש שלה ! יש לה עוד מה ליילל שהיא לא מזדהה עם מחאת הנזקקים ??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות