אולי אלך לרקוד עכשיו

מיכל אמדורסקי

מילים: דורון מדלי לחן, עיבוד והפקה מוסיקית: הנרי
3/5

אם הטקסט הזה הוא מימוש פסיכותרפי (של ריקוד) שעושה אותה "הכי מאושרת בעולם" – ניחא. אבל יש לי תחושה שדורון מדלי את הנרי לא התבקשו או לא התיימרו יותר מאשר למחזר את מיכל אמדורסקי לרחבות בעוד שיר אינסטנט.
מילים פשוטות: תן לקצב ללכת לפני המילים. הזמרת תדע כבר מה לעשות עם זה. מיכל אמדורסקי נוטפת זיעה (מאמץ פיזי) הודפת פחדים (מוסיקה כתרפיה), מתמסרת לצלילים ומרגישה מנצחת ו"בחיים", ולא חשוב לה שמסביבה כולם מסתכלים עליה. כמה אפשר להשתטות. (אולי להחליף את ה"חשוב" ב"מפריע" – דורון מדלי) אבל – הרי במקצוע הזה מאוד חשוב (הפעם המילה במקומה) שיסתכלו עליך.
אז מה הסיפור? אין סיפור. זו בעייתה של מיכל אמדורסקי: אין לה סיפור. הנרי הפעיל מכונת ביטים, חיבר מנגינה קטנה, ו"דאג" שההפקה המוסיקלית שנוגעת בטראנס לא תבליט מדי את השיר והזמרת. אולי טוב שכך. יצא מוצר דאנס קלאב עדכני שיפעיל את המפזזים ברחבות. לא בטוח שצריך לדרוש מאמדורסקי מוצרים מסוג אחר. זו היא, אלא אם כן תוכיח אחרת. התוצאה בסופו של דבר – לא יותר מסינטתית וקרה. אבל זו כבר דעת המבקר.

אולי אלך לרקוד עכשיו/לשחרר איברים/לחלץ עצמות מהבשר החמים/ורך המגע רך ונעים

אולי אלך לרקוד עכשיו/להתמסר לצלילים/לנטוף מטיפות זיעה על הפנים/ונח ונרגע הגוף מבפנים

את האוויר אני מפלחת/ידיים מלפנים/אני מרגישה מנצחת/אני מרגישה בחיים/ולא חשוב לי שסביבי, /מסתכלים בי כולם/אני הכי מאושרת בעולם/הכי מאושרת בעולם

אולי אלך לרקוד עכשיו/לחגוג את החיים/להדוף בתנועה אחת את הפחדים/כמו איש משוגע, כמו ילד תמים

אולי אלך לרקוד עכשיו/להתמסר לצלילים/ לנטוף מטיפות זיעה על הפנים/ ונח ונרגע הגוף מבפנים

את האוויר אני מפלחת/ ידיים מלפנים/ אני מרגישה מנצחת/ אני מרגישה בחיים/ ולא חשוב לי שסביבי, / מסתכלים בי כולם/ אני הכי מאושרת בעולם/ הכי מאושרת בעולם

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. כשהשיר הגיע ל"פחדים", ידעתי שזה הזמן לעצור. שהרי ידוע שיש אוצר מילים מסויים לז'אנר שלם של יצירות מופת מהסוג הזה. "נשמה", "הלב שלך", "פחדים". זהו עצם העניין. ואוי, כמה זה מתאים לגברת אמדורסקי לשיר את החנטריש הזה. אני תוהה, האם היא לא למדה בבית ספר כלום? עברית, תנ"ך, חשבון, ספרות, סריגה. משהו? למה כל שיר שהיא מוציאה הוא כזה זיפת חסר ערך, קר כמו מדוזה מתה ומשעמם כמו ספר טלפונים? יש לה פירסום, יש לה יכולת שיווקית, יש לה מהלכים יחצניים. אם זה מה שאחת כזאת מוציאה – לא מגיע לה כוכב שחוק אחד. בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות