Beyonce 4

ביונסה

4/5

האלבום מסתיים ב"בנות שלטו בעולם" Run The World Girls, הכרזה אסרטיבית על העברת השלטון. רק דיווה כמו ביונסה יכולה להרשות לעצמה לצאת בשיר כזה בקול אגרסיבי, פיוז'ן של היפ הופ עם סגנונות רקידים אחרים, דראם ביט חזק.
הפרימה דונה של המוסיקה, הדיווה של הדיוות, הגדיר אותה הרולינג סטון, הבחורה עם השירים הכי פאנקיים, אבל תשמעו את הבלדות באלבום הזה. המלודיות הנינוחות.
המספר 4 משמעותי לביונסה: זהו יום הולדתה. יום נישואיה. יש שימצאו עוד משמעויות נומורלוגיות, אבל למה שלא נלך על הפשוט: 4 הוא בלי שום ספק אלבומה הרביעי. והאלבום הזה מעלה על נס את המונוגמיות.
לא צריכים אפילו 3 שירים כדי לאמת את הקביעה: אחת מזמרות הנשמה … נו הגדולות האלו. הענקיות. אתם מוזמנים להוסיף סופרלטיב. מדהים שהיא פותחת בשלוש בלדות סלואו. סיפור בהמשכים.
1+1 שפותח  מציג מיתרים נפלאים + נשמה ענקית, מביעה אהבתה ל – Jay-Z, הצהרת יחסים אמוציונאלית, רבת תשוקה. שימו לב לגיטרה החשמלית שלוקחת את הסיום.
I Care מבוי סתום ביחסים עם מישהו שכבר לא שם עליה. גם כאן בלדת רגש (Slow), וביונסה נשמעת דרמטית כמו שהטראומה קיימת בה.
I Miss You . מביעה געגועים למישהו, בולעת את גאוותה וחושפת בפני כולם (את הגעגועים) וגם כאן טונים תחושתיים שמחלחלים. עיבוד עדין לכלי הקשה.
ועוד בלדה לקראת סיום I Was Here הגברת ביונסה שרה שמגיע לה מה שהיא שהשיגה, השאירה חותמה על העולם
Best Thing I Never Had – כמה היא שמחה שעזבה מישהו שלא הבין איזה דבר טוב היה לו, אבל כשהבין – היה כבר מאוחר. ריתם נ' בלוז מיד-טמפו מסוג שכיח, אלא שביונסה מביאה אותה למקומות הרגשיים המשכנעים שלה.
Party featuring Andre 3000 הלילה זה הלילה שרה ביונסה, ואנדרה 3000 מוסיף את הראפ שלו. יש תחושה בהקשבה ראשונה שהשיר אינו מוביל למקום כשהו, אבל בהקשבה שנייה מתגבשת אפילו יצירת ריתם נ' בלוז -ראפ. בז'רגון של התעשייה יכנו את השיר הזה radio friendly. כלומר – להיט.
Rather Die Young  היא תיתן הכל עבורו, מעדיפה למות צעירה, מאשר לחיות בלעדיו. מקצב Low Tempo, שירה זעקתית בנוסח סגנון soul שנות השבעים. ושוב – הקול החזק שלה שאין לו מתחרות, אם כי השיר הזה אינו עומד מתבלט מעבר ל"ממוצע".
Start Over הפעם יחסים תקועים, אבל היא תישאר כל עוד אין בה רצון של ממש לנטוש, אלא לנסות לבנות את היחסים מחדש. slow soul, עיבוד סופט במיטב המסורת של ה סול. מהטובים בדיסק.
Love On Top  ואיך ניחשתם – גם כאן על פריחת האהבה. מזכיר שירי סול-מטאון מהשבעים, בסגנון להקות כמו הסופרימס, בהרמוניות הקוליות, בהפקה המוסיקלית.
Countdown  אפ ביט עם סימפול של Boyz II Men, ושורה מוכרת מהשיר killing me softly. חובר גם לרגאיי ולפאנקי ומייצר להיט ריתם נ' בלוז קייצי.

End Of Time שיר שנפתח במקצב מארש, נוסחת ההיפ הופ שחוברת לדאנס, ואכן זה המסר של השיר המהיר הזה.
בינוסה באמת רוצה לכבוש עולם: כשהיא שרה, היא נמצאת ברקיע שלה, גם רוקדת, גם מפזרת אהבה גדולה. גם וגם.לש תנו ללה לוט.

ביונסה Beyonc&eacute

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות