שחררה את הסרט Bed Peace לצפיה באינטרנט

יוקו אונו

0/5

יוקו אונו שחררה לצפיה ביוטיוב את הסרט Bed Peace  במטרה "להעניק מוטיבציה והשראה לפעילי השלום בימינו"
מדובר בסרט הדוקומנטרי (צפו למטה) שהיא עשתה עם בעלה ג'ון לנון ב-1969, בעת הפגנות המייק פיס נו וור המתוקשרת שלהם. הסרט שיצא בזמנו בגרסת קלטת וידאו VHS מתעד את הניסיון השני של הזוג לקדם את השלום במצב שכיבה במיטה משך שבוע, בעיצומה של מלחמת ויטנאם.
לנון, איש הביטלס לשעבר ואשתו יוקו אונו, בילו אז את ירח הדבש שלהם במיטה במלון אמסטרדם, כשהם משוחחים עם עיתונאים, לפני שטסו למונטריאול קנדה כדי לחזור על הצגת המחאה נגד אלימות ומלחמות. הסרט מציג  אותם יחד עם פעיל השלום דיק גרגורי, עם טימותי לירי, תועמלן למחקר ושימוש בסמים מעוררי הזיות, סמל לתרבות הנגד של שנות השישים, די ג'יי מוריי דה קיי ויחצ"ן הביטלס דרק טיילור.
עם שחרור הסרט לציפייה עולמית כותבת יוקו: "ב-1969, ג'ון ואני היינו זוג תמימים לחשוב כי שביתת-מיטה למען השלום תעזור לשנות את העולם. אבל טוב שצילמנו את האירוע. אני חושבת שלסרט יש כוח עכשיו. מה שאמרנו אז – יכול להיאמר היום, ולמעב אלה דברים שיכולים להעניק מוטיבציה והשראה לפעילי שלום כיום. שיהיה לכולנו במזל, והבה נזכור את War Is Over, אם אנחנו רוצים בכך. הכל תלוי בנו, ואני בטוחה שג'ון היה אומר את הדברים האלה"
יוקו אונו בת ה-78 פרסמה את הסרט באתר שלה בסוף השבוע והתכוונה להסירו כעבור 48 שעות, אבל דרישות רבות צופים גרמו לה להשאיר את הסרט עד ה-21.8.

Bed Peace

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות