Time for Creation ההופעה

תמר אייזנמן

בארבי ת"א
5/5

כמעט אחת עשרה ורבע,תמר אייזנמן עולה לבמה. ליבי איתה. מסכנים אמנים ישראלים. הם קורבנות של החדשות.אייזנמן הכינה בכורה מתוקתקת, שעה לפני הפתיחה נפלו גראדים קטלניים בדרום.
חששתי שלא יהיה לה קהל. כשאייזנמן עלתה לבמה, נדמה היה לי שהיא מכונסת, קטנה יותר מעצמה, כאילו אומרת: מה אני עושה כאן. זה לא הזמן. כעבור שעה וחצי, אחרי ההדרן האחרון, אפשר היה להפעיל אזעקת הרגעה.
למעשה, אחרי שניים שלושה שירים, האישה הקטנה הזו החלה לצמוח ולצמוח. בסוף הערב ראינו קהל שואג, ויכולנו למחוא כף לרוקנ'רוליסטית יוצרת, שקטנותה הפיזית אומרת מעט על מימדיה כאמנית. נעלמה (הקטנות) כלא הייתה.
התכנסנו לבכורת Time Of Creation, אלבום חדש. שמצטרף ל – Gymnasium. לפי הערב, זה זמן יצירה שלה. באנגלית. רק באנגלית. אם הרוק המקומי באנגלית עובר מהפך מרגש, הערב הזה יסמן את תמר אייזנמן בראש רשימת הסינגרים סונגרייטרים המהפכנים. היא מיוחדת. היא אחת. היא יחידה. גיטרה חשמלית. גיטרה אקוסטית. עיבודים מצוינים לכלי נשיפה (גל דהן – סקסופון, מעין מילוא – טרמבון) היא אמנית רוק בכל אבר מאבריה.
כבר כתבתי על האלבום: נפתחה כמניפה צבעונית. היצירה החדשה היא בלוז, פאנקי, ריתם נ' בלוז, ואלס. הרמוניות קוליות. מחיאות. הגיעו הרבה שירים מהחדש. Two Step Dance שיצא כסינגל – בסולו אקוסטי, ריקוד שהוא מרפא לאהבה. מנגינה וקצב שמזמינים לצעדי הריקוד הפרטיים שלה. כל אחד יודע שלא נמעד כשאנחנו רוקדים לבד. If I Grow, שיר של התלבטות. מה טוב ומה רע בשבילך. האם להתבסס על אינטואיציות? עיבוד ג'אז פאנקי עם איזה טוויסט מורכב ודגש על בס ליין. Grazed Ankle בלדת רוק פאנקייי, מילים נוקבות שיכולות להתפרש כפוליטיות.
Visit my homeland before it's too late/Visit the living before they dead/We both walk barefoot on a rusty painful road/We both see the graze on our ankle is spreading north/The Love is in me/When it's rain when it's burning hot.
ובהמשך Hit Me ועד My Dreams, שיר פולק מלודי קטן ויפהפה, ליווי אקוסטית. אם לא תגיעו למילים, אתם לא תגיעו לתמר בשלמותה: "אתה מתפרק לפני שאתה קם / אם רק חלומות יכולים היו לגדול איתנו / לא היינו תקועים עם האחד שהיה לנו / אבל זה מאוחר מדי, זה נגמר, זה רחוק מדי / אולי בגלגול הבא תזכה"
שאחזור על שאלה שכבר שאלתי על אייזנמן? מנין שואבת הקטנטונת הזו אנרגיות כאלו? מנין המוסיקה הנפלאה הזו , עוצמות נגינתה המרהיבה בחשמלית? ערב רוק של חיבור נפלא בין הגיטריסטית למלחינה, בין המעבדת והמפיקה שבה. Time Of Creation? היא ממש כאן (היצירה), על במת בארבי, קטנה בגוף שהופכת גדולה בנשמה. להגיע בריצה.

שירים: The Way You Say It, Sun, I Know, Electric Boy, High Now, If I Grow, Bad Luck, Two Step Dance, New Touch, Let's Stay, Tobacco Store, Creation, Wall Plug, Grazed Ankle, Hit Me, Regret, My Dreams

נגנים: מיקי ורשאי – בס, גל דהן – סקסופון, מעיין מילוא – טרומבון, אספיס רייז – תופים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות