עמליה רודריגז Amalia Rodriguez

Besame Mucho נוסטלגיה ספרדית ועוד

בסמה מוצ'ו

IMP
5/5

טפסו לבוידעם. התעלמו מריח העובש. בטח תמצאו משהו מזה. וינילים מתפוררים. אבל הצלילים לא בהכרח תמיד עבשים. "בסמה מוצ'ו" של לוס פאראגוואיוס – עדיין עובד? תלוי את מי שואלים.
מה זה? תמהיל לא הכי ברור של להיטים בספרדית (ועוד)  שאת כולם מאפיין הרדיו הישן של דור ההורים שלאחר מלחמת העולם השנייה. מוצא הזמרים? לא ממש משנה. פורטוגל, איטליה, פרו, ברזיל, ארה"ב. העיקר שיהיה ניחוח לטיני ושיעורר בלוטות הנוסטלגיה לרצפת הריקודים של ההסטוריה של האהבה (שם של שיר שנכלל באוסף)
אסטרוד ג'ילברטו הברזילאית שרה Manha De Carnaval של Luiz Bonfa, הגיטריסט והמלחין הברזילאי. מה זה עושה כאן? ארתה קיט שרה Angelitas Negros. הלוס פאראגוויוס יחזרו עם ההרמוניות הקוליות המוכרת ב"הסטוריה של האהבה". יש מי שלא מכיר? פאראגוויוס זה לא רק "לוס" אלא "שלושת הפאראגוויוס המופלאים" Fabulosos 3 Paraguayos. מצא את ההבדלים. כרמלה, ענקית הזמר הפורטוגלי בליווי אגדת הגיטרה פאקו איבנז שרה De Terciopelo Negro – "קטיפה שחורה", וגם עמליה רודריגז באחד הלהיטים הגדולים שלה Coimbra.

מי מבצע את "מלגניה"? איך ניחשתם. לוס פאראגוויוס. חמישה שירים באוסף הם פאראגוויוס. Los Paraguayos, אותה חבורה שנוסדה בפארגוואי ב-1950, אורחת קבועה אצלנו, שממשיכה לרוץ מאז תחת אותו שם בהרכב זה או אחר (לאוסף הזה לא הגיעו להיטים גדולים כמו "קוונטנמרה", "לה במבה") תעבירו ל-12 להישפך על Perfidia (בגידה)
להימרח בגעגועים? – שרה מונטייל שרה La Violetera. עד שלא שומעים לא מבינים מהי נוסטלגיה מהבוידעם. קוני פרנסיס כאן? השיר שאנחנו מבטאים "קיסאס קיסאס, קיסאס" Quizas Quizas Quizas. כן אלילת הפופ האמריקנית של שנות החמישים והשישים אהבה לשיר בספרדית, וזהו להיט ענק שלה.
לא כל השמות יגידו משהו, אבל מי שמתרפק וחוטא בנוסטלגיה בטח יזהה את Quiren Sera של וירג'יניה לופז ובטח – Granada עם קתרינה ולנטה, הזמרת האיטלקיה, ילידת פריז. טנגו? – יאללה: התזמורת של סטנלי בלייק (Stanley Blake) מנגנת Jealously ואיך אפשר בלי La Cumpersita.
עוד: מארינו מאריני האיטלקי ו"מוליינדו קפה", ישן, שחוק וצהוב, אבל משיאי הלהיטים שלעולם ירטיטו את המתגעגעים לשירים של פעם. למעשה, כל האוסף הזה, וכל מילה שאני מוסיף פשוט גורעת מהדבר עצמו. 20 שירים שהם מסיבת להיטי הישן והטוב ללא עת. אין סיכוי שבפורום הנוסטלגיה לא יתמוגגו.

1. Besame Mucho – Los Paraguayos
2. Manha De Carnaval – Luiz Bonfa
3. Angelitas – Nergros – Ertha Kitt
4. Historia De Un Amor – Los Paraguayos
5. Amor Amor – Fabulosus 3 Paraguayos
6. DeTerciopelo Negro – Carmela and Paco Ibanez
7. Coimbra – Amalia Rodriguez
8. Estrellita Del Sur – Carmel And Paco Ibanez
9. Malaguena – Los Paraguayos
10. La Violetera – Sara Moontiel
11. Quizas Quizas Quizas – Connie Francis
12. Perfidia – Los Paraguayos
13. Quiren Sera – Virginia Lopez
14. Granada Caterina Valente
15.  Cha Cha Cha Flamenco – Caterina Valente & Silvio Francesco
16. Jealousy – Stanley Blake & His Orchestra
17. Moliendo Cafe – Marino Marini
18. Esoo Es El Amor – Les Chakachas
19. Mi Cafetal – Los Paraguayos
20. La Cumpersita – Stanley Blake & His Orchestra

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. כדאי לנסות ב"נוסטלגיה לטינית" ע"י לחיצה על האייקון "לרכישה"

  2. ערב טוב, בוקר טוב
    היכן אפשר להשיג את הדיסק "נוסטלגיה ספרדית" גם עם השיר בסמה מוצ'ו וכו'…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות