הסר דאגה מליבך ישראל

מושיק עפיה

מילים : עינת הולנדר ואילנה אלוני לחן: סגיב כהן
2.5/5

נשארתי לא רגוע אחרי השיר הזה, שאותיותיו הגיעו מהודרות ונאות בכתב של סופר סת"ם. אפילו שמות היוצרים נכתבו כך. מעניין מה חושב היושב במרומים על יומרת נציגיו, שמרגישים שליחים לדבר הרגעה של "עם ישראל" ומתחפשים לכותבי תפילה ולמעודדי אמונה באלוהים.
מה קרה שאנחנו ראויים לעידוד כזה דווקא מעפיה? מה יום מיומיים? עפיה: הייתי אומר לך, לפני שאתה מפנה לאלוקים – של נעליך מעל רגליך.
הקומוניקט מנסה להבהיר כי שיר האמונה באלהים בשפה תנכי"ת נכתב על רקע המתחולל באזור – מחאת האוהלים, הטרור בדרום, המתרחש בעולם הערבי. כורכים הכל, ואומרים: אנחנו – לנו לא יקרה כלום כי אלוהים איתנו.
מה לעשות, שרבים המתפללים שפנו לחסדיו של שמו יתברך – לא רק שדאגתם לא סרה. חלקם מקוננים על היקרים להם, למרות שנשאו תפילה. מושיק עפיה בחר להשיב רוח אופטימית, שהכל בסדר.הסירו דאגה. עינת הולנדר ואילנה אלוני לקחו על עצמן לפרט מעלותיו של הנשגב מכל. "ובא לציון גואל" (קם לעם מושיע) וגם "בחר בך האל".
אין גבול להתחסדות. מושיק ("מתחזק" חדש?) מסלסל בטון מדוכדך ומאונפף שנוסק ברגש את הבשורה בלחן נעים של סגיב כהן, בעיבוד שמטעין בקצב, ובקישוט קלרינט. והגם שהמוסיקה בסדר, שהוא שר ברגש גואה, אני ממש לא מסיר דאגה מליבי או במילים אחרות: ליבי אינו מתמלא תפילה.  

חפש נחמתך בין הכתובים/ בתפילות מצא מחסה/ למד לבטוח באלוקים
הלל-יה מלוא חזה/ כי רבו חסדיו כחול, ככוכבים/ ככלות הכל כולנו ילדיו האהובים
הסר דאגה מליבך ישראל/ השם תמיד איתך/ ובא לציון גואל
הכל יבוא עליך לטובה/ האמן וצעד בבטחה/ ואת ראשך, שא בגאווה/ כי בך בחר האל, בך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. יוסי יכלת לבוא בגישה שונה לשיר הזה! סתם ביקרת בצורה לא יפה מתוך הרגל זה קורה לך

  2. למבקר היקר, למה בהכרח למי שמוציא שיר תפילה צריך להצמיד בציניות "מתחזק" חדש? אני ממש לא מוצא הצדקה לגישה הזו. למה לא להתעסק בעיקר וזה שהשיר הזה פשוט מצוין, במקום ובזמן הנכון, ואחד השירים הכי טובים שהזמר הזה הוציא אי פעם?

  3. יוסי, גם ככה מי היה מצפה שתדע להעריך שיר כזה? מעניין אם מישהו אחר היה שר אותו ולא מושיק עפיה היית כותב אחרת. גם אני נשארתי לא רגוע לאחר האזנה לשיר הזה. הוא מרגש, נוגע, כתוב לעילא ולעילא, ומשמח אותי שמושיק הביא הפעם משהו אחר מעצמו. אבל אתה הרי צריך לייצר פרובוקציה אז למה אני בכלל טורח….?

  4. אם אתה לא ממש מסיר דאגה מליבך וליבך אינו מתמלא תפילה (או תקוה בלשון החילוניים), זו בעיה אישית שלך, ותמשיך להתבוסס בה. אולי אתה צריך עזרה ממקום אחר – פסיכולוג אןלי, טיפול הוליסטי אולי……

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות