המאה ה 21

הראל סקעת

מילים: דורון מדלי לחן: לורן בנג'מין עיבוד והפקה מוסיקית: רן שם טוב
3.5/5

תסכול מגיע לא רק נוכח הבעיות שלך עם עצמך, אלא גם על רקע הסביבה בה אתה חי. הראל סקעת מנסה לכרוך את הכרך עם תחושת הניכור, הבדידות והעייפות בשיר בעל שם יומרני "המאה ה-21". יש שמוצאים את מפלטם בכפר, הרחק מ"הצפיפות הזו", מ"המהומה הזאת". סקעת לפי דורון מדלי מחפש מפלט בעזר שנגדו שמאכזבת. השיר מנסה לשדר עייפות מהלחץ הנפשי "לסחוב עצמך" כל בוקר מחדש", "לחשוף עצמך כל לילה מחדש". המפלט יכול להיות גם בחיבוק אמיתי של מי שאיתו במקום ספת הפסיכיאטר.
הראל סקעת הופך את טון הדכדוך בתחילת השיר לזעקת מלודרמטית בהמשך.כדי לבטא יאוש וגם תשוקה. נשאר נאמן לסגנון הרומנטי, אלא שהפעם מד הרגשות קופץ מעלה ומקבל תמיכה בעיבוד בומבסטי. אין כמו סקעת להגיע לפסגות הרגש, אבל שם בפסגה, כשהוא מטפס מעלה מעלה בזעקה, נתמך בתזמור מיתרים מנופח, אני קצת מאבד אותו.

העייפות הזאת/והצפיפות הזאת/לסחוב את עצמך כל בוקר מחדש/וכשנמאס לך לרדוף סביב עצמך/אתה נדרש לעמוד זקוף
וכל העיר הזאת/המהומה הזאת/לחשוף את עצמך כל לילה מחדש/ ומתחשק לך פשוט למחוק אותך/ להרגיש טיפה מציאות
ואיך רציתי שתהיי אמיתית/ ושתבואי לדבר איתי/ ואיך רציתי שתהיי אמיתית/ ושתבואי לחבק אותי/ אולי הייתי פחות לבד/ איתך ולא בתוך מרדף/ אולי נגיע לסוף הקרב/ ניגע, ננוח ונאהב
הריטואל הזה/ הוירטואל הזה/ שכולם אוהבים לזרום/ אל החלום הזה/ הגהנום הזה/ הוא לא מוביל לשום מקום
ואיך רציתי שתהיי אמיתית/ ושתבואי לדבר איתי/ ואיך רציתי שתהיי אמיתית/ ושתבואי לחבק אותי/ אולי הייתי פחות לבד/ איתך ולא בתוך מרדף/ אולי נגיע לסוף הקרב
ניגע, ננוח ונאהב
השתגענו מבדידות/ והלכנו לאיבוד/ בעולם דוהר מהר/ שכחנו לדבר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. And this song is AMAZING!!! Harel sings beautiful and amazing and exciting always! His voice is the most beautiful&special voice I've ever heard!this man is a gift to the world!and not only because the voice.because what he is. :)) I LOVE YOU HAREL!!!

 2. People here say that his natural place is balads..harel said that he does only what he really wants and likes and what his heart wants.so don't talk about his natural place.he has many natural places in music.

 3. כמי שמלווה את הראל סקעת מראשית הדרך, נראה שיש כאן קריצה חזקה מאוד לטעם הקהל תוך התפשרות על טקסט ולחן בינוני. הדבר היחיד שטוב זה הווקאליות של סקעת. על זה לא יקום ויפול שיר. שיר קם ונופל על המכלול וכאן זה רק כמעט טוב. חבל שסקעת בחר להתפשר בחומרים ולזוז מהמקום הטבעי שלו – הבלדות.
  יש הרגשה שסקעת הולך לאיבוד במיוחד עם עיבודים מנופחים, לחנים בינוניים וטקסטים הפונים למכנה המדותף הנמוך של הקהל.צר לי אבל זה לא מבשר טובות לעתיד והייתי ממליץ לסקעת לעשות חשבון נפש אמיתי לבחירות השירים שלו.

 4. שתי שגיאות כתיב במה שכתבתי
  שנאה – הכוונה כמובן שהמאה .
  פאפואמר – כמובן שהכוונה לפרופורמר .

 5. כן נכון אנחנו המעריכים של הראל הולכים ונלך אחריו באש ובמים , בתקופות רעות ובתקופות טובות ,זו אמורה להיות דרכם של מעריכים , אלו שבאמת אוהבים , סקעת הוא זמר בחסד עליון , ווקאליסט יוצא דופן ופאופואמר ענק , וכאחת שפגשה אותו גם אדם נפלא , דעתן ובעל חוש הומור ולכן יש לו גם אלפי מעריכים ולא אתה וכל המלעיזים האחרים ייקחו את זה ממנו .
  וכן הסינגל הזה מדהים מדבר על כל מה שקרה לנו כבני אדם במאה ה-21 , הרדיפה אחר החומריות , הטכנולוגיה שהתקדמה וגרמה לנו להסתגר בדלת אמותנו , והפזמון שמדבר על כך שהיינו רוצים שנאה 21 תהיה אמיתית , פשוטה יותר , כזו שתגרום לנו לדבר במקום לרדוף אחרי הזנב של עצמנו , השירה של הראל כמו תמיד מצוינת , הדיקציה מעולה והקול נפלא , כן מושיקו אנחנו חושבים שהסינגל מצוין ,תרשה לנו מותר לנו.

 6. אתה יכול לכתוב את דעתך ,זוהי רק דעתך ואלו שכותבים שהסינגל מדהים זוהי דעתם ,אל תזלזל בדעות של אחרים ,אני בטוח שלא היית רוצה שיזלזלו בדעתך , אתה לשמחתנו בין היחידים הרוב אוהב וחושב שהשיר מדהים.
  הבעיה שלך היא שאתה באופן עקבי נכנס בכתבות על הראל סקעת וכותב בצורה מזלזלת ורק על מנת לנגח ,מה זה אומר עליך כאדם ?! תחשוב לבד!
  הערת אגב מדהים כותבים עם ה ולא עם א סתם משהו שהפריע לי.

 7. מובן מאליו שאוהדיו-באש-ובמים של הראל סקעת מייד יגידו שהשיר הזה הוא מדאאאאיייים, ושאין עללליייווו, כפפפרררהה, וכו'. אבל בתקופתנו, כאשר הכשרון לייצר חומר של ממש נשטף בזרם עז הימה, גם יציאה חסרת ערך כלשהיא מהסוג הזה יכולה להחשב למשהו בכלל. רן שם טוב עשה את עבודתו נאמנה – נשמע אחלה. לומר את האמת – די מעייף כבר לשמוע אותו עם עיבודים שהוא עושה לאחרים שהם בעצם תפורים ללהקת האם שלו, איזבו.

 8. שיר מקסים. מהשמיעה הראשונה מאוד אהבתי אותו
  לעומת הסינגל הרשון שלו שלקח לי קצת זמן עד שהתאהבי בו.
  הראל זמר מדהים עם קול אלוהי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות