את אחי אנכי מבקש

יהודה כ"ץ שאנן סטריט

מילים: בראשית ל"ו, שאנן סטריט לחן: ג'וש לאופר
3.5/5

יהודה כ"ץ (לפי דף היח"ץ המצורף לשיר הוא מגלם חיבור בין בוב דילן הרב שלמה קרליבך, ג'ורג' הריסון למוזיקת עולם, נטל הוכחה כבד משהו) חבר לשאנן סטריט לצורך "את אחי אנוכי מבקש", תשובתו של הנער יוסף לשאלת רועה שפגש בדרך. שאנן סטריט לקח את הקונוטציה מהסיפור המקראי על יוסף ואחיו מספר בראשית כדי לייצר מעין המנון אחווה. הגם שאחיו בגדו בו (ניסו לרוצחו) בסופו של דבר גם לאחר דרך רבת התלאות ("קרח ואש") – הוא אינו מתייאש. לפי השיר המחודש הוא אפילו רואה בהם "שותפים למסע" כי הם "בשר מבשרו"
. יוסף "מבקש" ולא "מחפש" את אחיו, מה שמרמז שאינו מעונין בעימות, בנקמה, למרות נסיונם לרוצחו, ואף שואף להתפייסות אתם. מי שמחפש את הנמשל האקטואלי יכול להגיע אפילו עד מציאות של עם שחובר כדי לדרוש צדק חברתי.
להגיד לכם שאני מתחבר למסר? מצד שני, קצת ראפ נשמה יהודי יפנה לציבורים שונים שמרגישים אחים זה לזה. ואת האלמנט המודרני הזה משדרג שאנן סטריט, שבלעדיו לא היינו מקבלים את התוצאה התוססת הזו בחיבור מודרני למקורות. גם זה משהו.

את אחי אנוכי מבקש/כברת דרך עברנו יחד קרח ואש/ הגידה נא לי/ איפה הם רועים
הציר ארוך וקשה אבל אני לא מתייאש/ כי את אחי אנוכי מבקש/ שותפים למסע הם כל מה שנחוץ לי/ צריך אותם ליד בייחוד כשלחוץ לי/ גם מול אופק הרוס בערוץ ארוץ לי/ שותפים למסע הם כל מה שנחוץ לי/ מן המצר קראתי מי מצטרף/ לא אפאתי באתי מי משתתף/ שתי ידיים הושטתי מי נותן כתף/ מן המצר קראתי YO מי מצטרף/ את אחי אנוכי מבקש/ הם בשר מבשרי גם אם קשה לנחש/ שארי מאותה צלע אנו לא נוטש/ את אחי אנוכי מבקש/ את אחי אנוכי מבקש

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות