יכולת להציל אותי

רונית שחר

מילים ולחן: רונית שחר עיבוד: רונית שחר יונתן כנען
4/5

רונית שחר שרה על יחסים נפלאים-אבודים בצל מה שאנשים "אמרו" ועל הצלה שלא עלתה יפה: "ידעתי זה סתם סיכוי אבוד" (למה סתם?) אבל גם "יכולתי לעוף אם היית נשאר לצידי"
בהמשך השיר מגיע משפט – "אולי רציתי שתציל אותי/ ממני האחרת"… כלומר? מבולבלים? ואחרי כל הסרבול מגיעה עוד שורה שקובעת את מה שכל השיר הזה רצה להגיד: "אהבתי אותך".
אם להשתמש בלשון הצלה, טוב שיש מוסיקה. הצילה, למרות הטקסט. במוסיקה, רונית אינה נכנסת לניואנסים. היא זורמת. זה השיר הזה. המוסיקה המלודית הזו, הקצב היפה, הפולק רוק קאונטרי הזורם, הטון המאופק שמשדר תחושה, העיבוד המשדרג, הנגינה המצוינת – מצילים בסופו של דבר את השיר. האוזן מוחנפת, הגם שהטקסט לא ממש יוצא נשכר. מה שאומר: שחר יכולה להיות רגועה. היא ניצלה.

היית קסום /היית נדיר /ידעתי זה סתם סיכוי אבוד /זה חלומות באוויר /יכולת להציל אותי /את הלב הנעול /שאיתך הוא נפתח מחדש /לזמן השאול
אנשים ידברו /שימשיכו לומר /שימשיכו לומר את כל מה שירצו /עד מחר /יכולת להציל אותי /את הלב השבור /שאיתך התאחה /ועכשיו זה סוף הסיפור ויש סיכוי שאם אסגור /אז לא אראה שוב את האור /או שעוד דרך חדשה /שוב תיפתח, לא איתך /אולי רציתי שתציל אותי /ממני האחרת. /עכשיו אני מוותרת. /עכשיו אני מוותרת.
היית קסום /היית נדיר /יכולתי לעוף אם היית נשאר לצדי /אנשים שלא רואים אותי /יאמרו, "היא כל כך רחוקה" /אתה יודע את כל האמת, /אהבתי אותך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שירה מאופקת של רונית שחר,יחד עם זאת שירה מיוחדת,
    המוסיקה הקצבית מוסיפה לקסם המיוחד של השיר,ולשירה
    הבהירה של הזמרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות