הפוך

הפיל הכחול

מילים: לירון אטיה ואיתי סהר לחן: איתי סהר עיבוד והפקה: לירון אטיה ואיתי סהר
3.5/5

החיים בהפוך.  מטפורית, לעיתים זוהי כמעט מציאות לא הפוכה. רבים מהמתהלכים בתוכנו הם נחשים בצורת אדם. מצד אחר – פרספקטיבה נוקבת של האדם על מצבם של העצים בתקופתנו – העץ כורת אדם. והרי לכם נקם סביבתי סרקסטי בשם הטבע. אבל "אני שימחתי את היין האדום" זה כבר הפוך הזוי ושתוי.
תרצו התחכמות פילוסופית על הזווית שבה אנחנו מתבוננים. הפיל הכחול בחרו לשיר את השיר בסגנון אירי ואף גייסו לכך אהוד נתן מלהקת "קטיפה שחורה" על כליו הפולקולוריים. העיבוד טוען גם אלמנט של מוסיקת מערבונים מה'זאנר של סרג'יו ליאונה, וזה עבר משדרג.
אז עובר? עובר.  הניסיון להתחכם במוסיקה קלטית קליטה מנעים, אבל נשמע די אקראי כשמדובר בתעודת זהות קוהרנטית ללהקה. אולי יסבירו לי מדוע הפיל הכחול צריך ללבוש קטיפה שחורה?

ואני ראיתי נחשים הופכים צורה/ומתחפשים לאנשים /וראיתי איך כל העצים כורתים אדם /עוקרים את כל השורשים /ושמעתי את השקט שר /איך צחקתי כשעזב אותי חבר יקר /או שאולי …
הכול היה הפוך ?
ואני שימחתי את היין האדום/ותמיד חיכיתי למחר /בשנייה החלפתי את העצב הגדול /ולא זכרתי שום דבר /וחזרתי מהדרך חיי/איך ידעתי שתמיד יישאו אותי רגליי /או שאולי … /הכול היה הפוך ?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שיר מעולה אני לא יודע מה אתה רוצה מהם דווקא היום שאנחנו מוצפים זבל זה שיר יוצא דופן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות