רוטס רגאיי ב – Zion

דון קרלוס

מגיע לבארבי
0/5

כמה טוב שאנשי ג'מייקה קופצים לפעמים ל – Zion , להזכיר מה זה רוטס רגאיי אמיתיים. הפעם דון קרלוס, איש הרגאיי שנוחת ללילה אחד למועדון שבפינת הרצל סלמה.
קרלוס נולד כארבין ספנסר Euvin Spencer בשנת 1952 במזרח קינגסטון, ג'מייקה, בשכונת וואטרהאוס הידועה לשמצה. החיים הלא קלים הפכו אותה לכר הפעילות הפורה ביותר בתחום הרגאיי. כמו קרלוס יצאו ממנה אמנים כקינג ג'אמי, ג'וניור ריד, קינג טאבי ועוד.
הצלחתו הראשונה שייכת וקשורה לטריו "בלאק אוהורו" Black Uhuru (משמעות בסוואהילית – חופש) הרכב מאזור הווטרהאוס שהוקם ב-1974 עם רודולף דניס (Rudolph Dennis) ודרק "דאקי" סימפסון (Derrick "Duckie" Simpson) ועבר אינספור שינויים (הישג הגדול – גראמי ראשון לאלבום רגאיי ב-1980 עבור Anthem).קרלוס הקליט סינגל אחד בלבד עם ההרכב ויצא לדרך עצמאית וגם לשיתופים עם ההרכב "דון קרלוס אנד גולד".
16 שנה מאוחר יותר הוא התאחד עם דניס וסימפסון כדי להקים מחדש את הבלאק אורו המקורי ולהוציא אלבום Now ב-1990, כדי לחדש את הביקוש ללהקה. במקביל המשיך בקריירה העצמאית והוציא עד היום 12 אלבומים, האחרון Favorite Cup ב-2010. שיתופי הפעולה שלו עם אמנים צעירים הניבו את ההמנון "world crisis" בשיתוף מיליון סטיילז , אחד מאמני הדאנסהול האהובים של השנים האחרונות.
קרלוס מצטיין בשירה במצלול משכנע של רגש ונשמה. שמעתי את הקאבר שעשה ל – Declaration of Rights של ה – Abyssinians (שביקרו בישראל), מסטרפיס של מודעות חברתית-פוליטית מרדנית, ונדמה לי שזה הקאבר הכי שטוב לשיר הקלאסי הזה, הנכלל באחד מאלבומי הרגאיי הטובים – Ghetto Living, המעיד כמה קרלוס ממשיך בדבקות את המסורת השורשית של הסגנון, למרות השנים הרעות שעברו של הרוטס רגאיי בעולם המוסיקה המסחרית.
משהו מרוח ההופעה של קרלוס שיופיע מחר, יום חמישי6.11.201, אפשר לקבל האךבום Live in San Francisco מ-2002, שהוקלט ב"מאריטים הול" לרגל יום הולדתו של בוב מארלי: דון קרלוס במצב רוח חגיגי, מעניק לקהל את תחושת הגרוב הרסטפרי האמיתי בשירים שלו ושל אחרים, בערב רגאיי בלתי נשכח בליוווי ההרכב .The Freedom Fighters

Don Carlos Live In San Francisco

Don Carlos

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות